Ez valami betegség? Vagy csak szimplán hülye vagyok?
Lehet betegség is, ezt hívják dyscalculiának. Nekem sem megy a matek, ha megy is, nagyon nehezen. Gondoltam már rá, hogy nekem is a fenti betegségem lehet, de mintha valahol azt olvastam volna, annak aki ilyenben szenved sokszor még két egyszerű szám összeadása is problémát okoz. Azért azokkal nagyjából megvagyok, de asszem még soha nem volt olyan boltban, vagy csak ritkán, hogy ki tudtam számolni pontosn a visszajárót. Bízok a pénztárosban, ha ott elkezdeném kiszámolgatni tényleg pontosan a visszajárót, estig is ott állnék szerintem.
Hogy eldöntsd, neked ilyen betegséged van-e, vagy csak nem megy annyira jól a matek, mint ahogyan rajtad kívül még sokaknak nem, kerss rá a betegségre, milyen jelei vannak stb.
A lustaság meg a hülyeség az sajnos nem betegség. Igen, sokan próbálkoznak a lustaságukat valamilyen orvosi papírral igazolni, és inkább hülyének maradni ahelyett, hogy megküzdjenek a dolgokkal. Ez valahogy divat lett a XX. század vége felé, ahelyett hogy a hátrányaikat leküzdenék az emberek mint a paraolimpikonok, a legtöbben szinte büszkén lobogtatják a papírjukat a különböző létező vagy nem létező betegségeikről.
A matekot nagyon sok szorgalmasan eltöltött, ráfordított idővel lehet csak megérteni. Ha lusta vagy hozzá, nem fog menni.
Szerintem mindenki hülyeséget írt eddig.
Nincs dyskalkuliád vagy mid, az azt jelenti, hogy nem tudsz számolni. És lusta se feltétélenül vagy, a matek megértése nem 100%ban a szorgalmon múlik, habár nem írtad mennyi idős vagy, mert mondjuk egy alapszintű középiskolai matekot azért szorgalommal végig lehet csinálni. Na de nem ez a lényeg. Attól, hogy valaki nem érti a matekot nem lesz automatikusan A) diszkalkuliában szenvedő beteg B) hülye C) lusta D) fizikai munkás.
A XX. század vége óta nem csak az szokás ugyanis, hogy eltakarjuk a gyengeségeinket, hanem az is, hogy túldramatizálunk mindent, mert már annyira szép és egyszerű a világ, 100 évvel ezelőtthöz képest, hogy az ember kénytelen maga problémákat gyártani magának, hogy ne unja szét az agyát. Ha nem érted a matekot, de a többi tantárgy megy, az azt jelenti, hogy nincs matematikai gondolkodásod, más adottságaid vannak. Pont. Nem vagy se hülye, se lusta, se beteg. A másik nagy probléma pedig az, hogy hajlamosak vagyunk pejoratív értelmet adni a fizikai munkának, ami A) undorító B) ostobaság C) gazdaságilag sem kifizetődő (ez egy jó kifogás mindenre, az emberek ráharapnak arra, ha valami nem jó gazdaságilag, mintha a világon nem lenne más, csak gazdaság). A fizikai munkás nem egy lenézendő egyén, épp ellenkezőleg, kevés van belőle és meg kell becsülni. Nem tudja mindenki megcsinálni, amit ő csinál (ellentétben rengeteg szellemi munkával), tehát lesajnálni se kell, plusz hiány van belőle, ami brutál nagy gazdasági bajokhoz vezet, mint azzal folyamatosan szembesülünk. Szóval kuss van arról, hogy aki hülye, menjen fizikai munkásnak és arról is, hogy aki nem érti a matekot az hülye, kedves emberek.
Kérdező, te meg teljesen normális vagy, ne idegesítsd magad ilyenekkel.
Egyértelmű, hogy szimplán hülye vagy...^^ :) :DD
Na jó, viccet félretéve: a matekhoz nagyon sok gyakorlás szükséges! Az én matektanárnőm azt szokta mondani, hogy a matekhoz is sok szorgalom kell, így ha adott esetben ,,hülye is vagy a matekhoz", akkor is lehetsz hármas-négyes tanuló.
Vagy miért nem kéred meg a matektanárodat, hogy korrepetáljon, szánjon rád egy kis időt és magyarázza el neked? Vagy valamelyik osztálytársadat, aki érti a matekot? :)
Meg azon, amit megcsináltok órán, otthon is gondolkozz el!
Egyébként én sem vagyok matekzseni, de azért a négyest össze tudom kaparni, ha nagyon akarom.
Remélem, hogy azért segítenek valamennyit ezek a tanácsok, sok sikert! ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!