Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a filozófia? (kb eltudom...

Mi az a filozófia? (kb eltudom képzelni, de nem egészen látom át az értelmét)

Figyelt kérdés
Az imént olvastam róla az interneten, untam túl sokat olvasni róla olyan bőven kifejtve, mert úgy sem jöttem rá a lényegére. Mivel foglalkozik, aki filozófus, szeretnék erről a témáról beszélni tisztán, érthetően valakivel aki érti, amúgy valamilyen szinten engem is érdekel, de nem akarok filozófia szakra térni.
2011. aug. 24. 18:31
 1/5 anonim válasza:
Minden lehetőséget, részletet továbbgondolni és még azon túl is... Például a filozófusok el tudnának beszélgetni a mátrix c. film filozofiájáról több órán keresztül.
2011. aug. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

érdekel, mert ha pl. valaki nem jól csinál dolgokat, és makacs is volt, mindig eltudtam gondolkodtatni, bár nem minden "legokosabb" emberrel sikerül, de szeretem ezt a tulajdonságom.dolgok mögé nézni, ha nem jó, ilyesmi.


kicsit megrémített mikor arról olvastam, mennyire végtelen lehet, de van egy saját körülhatárolt gondolkodásom, amiben nem veszek el.

2011. aug. 24. 20:17
 3/5 anonim válasza:
Az már filozofia!!
2011. aug. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy már régi a kérdés, de érdekesnek találtam a kérdező által hozzáfűzött megjegyzést, miszerint van egy " korlátolt " ( és most ezt nem rossz értelemben véve ) gondolkozása, amelyben nem vesztlődik el.

Pontosan ez a lényege a filozófiának.

A filozófusok nem véletlenül " vesztlődnek el " nagyon gyakran. Az igazán jó filozófusok ugyanis olyan dimenziókba tudnak eljutni gondolati és elmélkedési szinten, hogy már minden összefüggőség és koherencia megszűnik számukra addig, amíg valahogy nem sikerül kapcsolatba hozniuk azt a távoli eszmefuttatást egy kézzelfogható, összefüggő és logikus gondolatrendszerrel, avagy amíg vissza nem zökkentik magukat a megszokott, hétköznapi gondolkozásba.


A filozófia értelme maga az értelem kutatása. A filozófiai elmélkedés által jutott az emberiség sok következtetésre a tudományok terén is, csak azt már sokan elfelejtik, hogy mindez a filozófiából eredt. Ha az ember nem teszi fel magának a kérdést, hogy " Mégis hol vagyunk mi ? " , akkor soha nem kezdték volna el a bolygót vizsgálni, majd az űrt, a Naprendszert és maga az egész univerzumot. Ahhoz, hogy valakit érdekeljen az univerzum és benne a Föld elhelyezkedése, ahhoz előbb érdekelnie kellett valakit az, hogy milyen helyi koordináták és tényezők határozzák meg életének feltételeit. Különben még mindig ülhetnénk valamelyik tengerparton, levélruhákkal magunkon, kókuszdiót törve és meglennénk elégedve azzal, hogy valami ott fent kék, itt lent meg a homok barna, a fák lombjai zöldek és nagyjából maradhattunk volna ebben a stádiumban is , ha az ember olyan lett volna, hogy nem kezdi el használni az agyának elmélkedési képességét.

2014. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Filozófia azt jelenti, hogy MEGTANULSZ GONDOLKODNI, ÉRTELMEZNI, ÉRTÉKELNI.


Saját értékrendet alakítasz ki, és nem szolgai módon, másoktól kívülről kapott adatok alapján határozod meg önmagadat.


Ez a megértés egyetlen útja.


A vallásokról:

a vallások a filozófia derivátumai. (=származékai = butított változatai =megcukrozott, megédesített változatai)

2014. febr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!