Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki tud segíteni? Nem...

Valaki tud segíteni? Nem értem hogy ez hogy jött ki (matematika)

Figyelt kérdés
Tegnap egy betelefonálós műsorba volt egy ilyen feladvány aminek az volt a címe h : Add össze az ábrán látható összes számjegyet. Az ábrán ez volt: 4-8+55+(3x7)+22+8+3x8+1=? A végeredmény 606 lett de nem tudom hogy jött ki... valaki mondja már meg :S
2011. aug. 11. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Vagy nem tudnak a TV-ben számolni (ami nem lepne meg), vagy más számok voltak, vagy volt valami csavar a feladatban.

2011. aug. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csavar volt benne biztos... mert mindenki a 127-et meg a 119 et mondta, de voltak olyanokis aki 607-et mondott meg 609-et és ezek a számok voltak...
2011. aug. 11. 12:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, hát a tv-t nem érdeklik a matematikai szabályok. Kb egyszerűbb lenne, ha az lenne a feladvány, hogy melyik számra gondoltam?
2011. aug. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csavar van benne, bizony. Pl az "55" az ugye egyszer 55 és van benne két "5" szám is. Aztán persze ott vannak a telefonszámok is és sokszor betűvel is van megadva szám azt is össze kell adni ... Nem érdemes ezekkel foglalkozni mert így iszonyat nehéz kitalálni mi is a jó "megoldás" :(
2011. aug. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A SZÁMJEGYEK összege 56. Valószínűleg más is volt az ábrán, és máshogy is volt megfogalmazva a kérdés.
2011. aug. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!