Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matematika tudás fejlesztése,...

Matematika tudás fejlesztése, hogyan?

Figyelt kérdés

Egy középerős gimnáziumba járok és nagyon gyakran úgy érzem nem vagyok kihasználva. Az lenne a kérdésem, hogy itthon hogyan tudnám felfejleszteni a matematika tudást egy kitűnő gimnázium szintére (pl. fazekas). Nem nagyképűségből mondom, de a logikai mutatóim kitűnőek, az iq-m (orvosilag mérten, nem netes teszte-féle) 150 van. A matematikát nagyon szeretem!


Átmenni most már nem nagyon akarok. Pánikbeteg vagyok és kicsit visszahúzódó is... ezért ide is nehezen illeszkedtem be, de sikerült.

Lehetséges-e egyáltalán, hogy sikerüljön megütni egy ilyen magas szintet itthon, vagy mondjak le ezen álmaimról?


Ha lehetséges, hogyan? Milyen szisztéma szerint, hogyan és honnan tanuljak?


2011. febr. 3. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Oldj meg sok-sok feladatot otthon. A KöMaL korábbi feladatai megoldásokkal fent vannak a honlapon. De nézhetsz korábbi OKTV feladatokat.
2011. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Netről,

Egyébként ha matekkel akarsz foglalkozni komolyabban egyetemen akkor menj másik iskolába, mert én egy nagyon erős középsuliba járok, ami felkészít a mérnöki egyetemre, de már itt is látom hogy integrálegyenlettől a parciális tört integrálásig a komplex számokon keresztül a végtelenbe vett határértékig sok fincsi dolog van és nem matemetikus leszek hanem "mezei mérnök"... szóval suliváltást ajánlom. Mert magyarázat nélkül brutál pengének kell lenned hogy felfogd az analízismatematikát, egyébként nagyon érdekes mert itt jön rá az ember hogy az eddig betanult képletek, pl körfelszín meg téfogatképletek egy egyszerű integrálás eredményei, és hogy a pitagorasztétel egy elharapott koszinusztétel. Szerintem izgalmas... de gány helyen nem lehet megtanulni. szinte sehogy.

2011. febr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy kis felsőbb matematikával otthon könnyedén foglalkozhatsz. Az egyetemre való bevezetésképpen, rákészülésként az analízis alapjait érdemes tanulmányozni. Gondolok itt most függvénytanra, differenciálszámításra, integrálásra, esetleg diffegyenlet is szóba jöhet.

Ezek alapszintű elsajátítására kiváló lehetőség a bólyai könyvsorozat erről szóló kötetei. Ez a tudás egyetemen majd jól fog jönni.

2011. febr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! A Bolyai-sorozat szerintem is jó ötlet, még az Obádovics-féle Matematikát ajánlom, szerintem elég jó összefoglaló és kb a gimis szint végéig megy el.

Ezen kívül ha olyan helyen laksz ahol van egyetem, és már legalább deriválni-integrálni megtanultál (akár gimiben, akár könyvből), akkor beülhetsz az elsősök előadásaira, a tanár csak örül ha többen vagytok:) A konkrét órarend általában fent van az egyetem honlapján (legalábbis BME-n fent van), általában vannak olyan előadások amik elég későn vannak hogy ne ütközzenek a gimis órákkal.

2011. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudod fejleszteni, csak ha gyakorlod!! meg kell előbb értened!!
2011. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, menj jó iskolába! A jó tanárok nagyon fonotsak az életben! És mikor beadod a továbbtanulási kérvényedet, akkor sem mindegy, hogy melyik középiskola bélyegzője van rajta. Tehát nemcsak a matek gyakorlása, hanem az iskola légköre, de a tanárok személye, jelleme is befolyásolják az életedet.
2011. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A beilleszkedésre találsz terápiákat, vagy tegyél fel olyan irányú kérdést, emiatt ne passzolj el egy jó iskolát.
2011. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!