Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a helyzet a művészetekkel...

Mi a helyzet a művészetekkel Magyarországon? Protekciósok előnyben?

Figyelt kérdés
vannak egyáltalán elismert kortárs pl.festők,grafikusok stb? mert én nem tudom. Úgy döntöttem, hogy én is ezt a pályát választom majd, mivel kiskorom óta ez foglalkoztat.Mire számíthatok illetve tényleg csak protekciósok szoktak bejutni a pesti képzőművészetire?mert elég igazságtalan lenne.Nézegettem a diplomamunkáikat neten és nem voltam elragadtatva,szerintetek ez azért van mert valóban protekcióval jutatták be, vagy csak ennyi lenne a fehozatal?:)
2011. júl. 30. 17:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A felhozatal szörnyen szánalmas. Mondjuk én csak azt látom, ami nálunk ment rajz szakon festészet címen(más szakra jártam), de szemét az egész és festékpazarlás. Persze lehet, hogy csak nekem vannak irreális elvárásaim és szépségideálom, meg olyan begyepesedett k.csög vagyok, akinek nem elég egy maszatolt kép, amin bár dolgozzon 5 óráig a ,,művész", seperc alatt megoldhatta volna egy festékbombával is. Leginkább olyan mondanivaló nélküli esztétikus önkielégítés. És ahogy hallottam, ja, számít a protekció, az, hogy kinek a gyereke vagy, kinél tanultál.
2011. júl. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: neked mi számít értékesnek?linkelsz pár festményt, ami szerinted nem "pazarlás"?:) kíváncsi lennék
2011. júl. 31. 13:27
 13/19 anonim ***** válasza:

08.21-es , Te milyen iskoláról beszélsz ? Művészeti szakközépről ?


Nézd, ez nem feltétlen a képzés hibája, tudod, ha valaki tényleg jó, akkor szinte csak rajta múlik, hogy mit hoz ki magából.


Hiába szidják sokan a képzést,alapvetően az adott emberen múlik, hogy művésszé tud-e válni, nem azon ,hogy x éve felvették-e egy suliba vagy milyen tanárai voltak.

2011. júl. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Amiről én beszélek, az felsőoktatási intézmény.

Linkek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Köszi. És megkérdezhetem, melyik intézményről ?
2011. júl. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
hát ezek a linkelt képek tényleg nem valami extrák..vagyis én egyre inkább nem értem mit keresnek már itt is ezek az idegesítő ronda mangafigurák, mindenki ilyeneket rajzol:)(ismerőseim közül is sokan),közbe akkora tehetségnek tartják magukat, hogy hihetetlen. Ebbe mi azesztétikus?mi a művészet benne? akármikor tudnék hasonló bénaságokat másolni, kitalálni, csak biztos nem dicsekedék velük,hanem inkább letagadnám őket. komolyan nem értem..
2011. aug. 1. 10:34
 17/19 anonim ***** válasza:
Amúgy a rajzkészég a csillagos égig fejleszthető.. Szinte nulláról is fel lehet fejlődni elég magasra.
2011. aug. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Másolni mindenki tud Önállóan képet komponálni, megtalálni a saját stílust, színeket viszont nehezebb. Még mindig inkább ezek, mint a semmire sem emlékeztető mázolmányok.
2011. aug. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem újkeletű a problémád. Egy nagyon ismert ember már írt erről pár oldalt. Adolf Hitlernek hívják és a Harcom (Mein Kampf) című könyvében rámutat a problémára. Igaz, egy évszázad eltelt azóta, de az okok nem változtak, a lényeg ma is aktuális. Ajánlom figyelmedbe az első felyezeteket.

Nem mellesleg, remek festő volt...

2011. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!