Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a helyzet a művészetekkel...

Mi a helyzet a művészetekkel Magyarországon? Protekciósok előnyben?

Figyelt kérdés
vannak egyáltalán elismert kortárs pl.festők,grafikusok stb? mert én nem tudom. Úgy döntöttem, hogy én is ezt a pályát választom majd, mivel kiskorom óta ez foglalkoztat.Mire számíthatok illetve tényleg csak protekciósok szoktak bejutni a pesti képzőművészetire?mert elég igazságtalan lenne.Nézegettem a diplomamunkáikat neten és nem voltam elragadtatva,szerintetek ez azért van mert valóban protekcióval jutatták be, vagy csak ennyi lenne a fehozatal?:)
2011. júl. 30. 17:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy ? Azért ne írd le ennyire az MKE-s diplomamunkálat, bár megvallom, én is meg szoktam lepődni :)


A protekció is benne van a dologban, de a tehetség evidens, hogy meg kell legyen. Nem lenne lehetőséged valami MKE-s tanárhoz járni felvételi előkészítőre ? Az már elég protekció lenne :)


Ez pedig, hogy "ennyi a felhozatal", nem igaz. Hidd el, sok munka és tehetség van a hátuk mögött, csak meg kell érni és jobban bele kell látni a világukba, hogy ezt reálisabban lásd.

2011. júl. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Viszont nekem általánosságban sokkal jobban szoktatk tetszeni a MOME-s munkák. A MOME nem érdekelne ?
2011. júl. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
17 vagyok, előkészítőre szeretnék járni. Csak azért írtam mert a környezetemben sokaktól hallottam,és így is elég keveset vesznek fel. Egyébként én eléggé jól átérzem mi miért zseniális egy alkotásban, nem zárkózok el semmitől, de amikor az idei kiállításból megláttam ezt: [link] (alulról a harmadik) hamupipőke meg Ariel, hát nem mondok inkább semmit,mert nem bírálok senkit
2011. júl. 30. 18:13
 4/19 anonim ***** válasza:

A MOME-s munkák nekem is jobban tetszenek, esetleg azon is elgondolkozhatsz, ahogy az előző válaszoló is írta.


Nézd, protekció minden olyan helyzetben kell, ahol nem lehet objektív módon megállapítani valamit - ilyen a tehetség is. Egy kívülálló nem tudja eldönteni, X vagy Y a jobb grafikus, nem lehet számszerűsíteni - az egyéni megítélsére van bízva. (A nagy különbségek látszanak, de az, hogy ki tehetséges, de még képzetlen, és ki tehetségtelen, de képzett, azt megállapítani gyakorlatilag lehetetlen.) De ha tényleg tehetséges vagy, előbb-utóbb ki fog derülni, és igenis felkarol valaki (én bízom benne), tehát a protekció is jön.

2011. júl. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
megnézem mindjárt a MOME-s honlapot, hátha van valami.:)köszi
2011. júl. 30. 18:14
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, értem mire gondolsz ! Nekem is voltak, vannak ilyen gondolatai. Viszont azt is hidd el, ezt egész másképp fogod látni, ha Te is oda fogsz járni, ha egyre jobban elmélyedsz majd az egészben, ha már nem kívülről fogod szemlélni az alkotási folyamatot.

ja, és a gagyi mögött is lehet valami érdekes koncepció :)


A MOME valamelyik szakja nem jönne be ?


Előkészítőre mindenképp járj, egy biztos, ha oda eljársz, akkor minimum kétszer akkora eséllyel indulsz, akár elsőre is bekerülhetsz (ami ugye nem annyira gyakori se a MOME-n, se az MKE-n).

2011. júl. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, látom , közben más is írt és már beszéltetek a MOME-ról.



Amúgy beadhatnád mindkettőre a jelentkezést, csak ugye akkor két mappát kell csinálnod és pár éve még a felvételi is direkt egyszerre volt a két suliban. De lehet, hogy mostanában már nem.


A MOMÉ-na KITŰNŐ diplomamunkás weblapja van, már vagy 4 éve.

2011. júl. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
most nézem tényleg jól megcsinálták,csak ott nincs festészet az a kár...
2011. júl. 30. 18:27
 9/19 anonim ***** válasza:

Hú, ha festészetre akarsz menni, sztem írd be 2. helyre a látványtervezőt.


Az is lehet, hogy ha felvesznek vmelyik szakra, de másikra szerettél volna igazán menni, egy év után átvesznek arra, amit elsőnek akartál. Nem tudom. Érdeklődd meg ezt is.

2011. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hú, hát köszi szépen!:) még van időm érdeklődni is
2011. júl. 30. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!