Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Így is lehet definiálni a...

Így is lehet definiálni a húrelméletet?

Figyelt kérdés

A húrelmélet szerint a kvantumrészecskék nem pontszerú hanem ttöbb dimenziós formák(húrok(amelyek hosszúsága nagyjából egy plank) vagy membránok).Ezeknek a kvantumhúrok rezgése adja meg a kvantumrezgészámot, amely meghatározza hogy az anyag meik kvantumrealitásban létezik, és ezt a rezgésszámot semmien eljárással sem lehet megváltoztatni

(még pár dolog)Ahúrelmélet és az M-elmélet két egymásra épülő részecskefizikai modell

a húrelmélet szuperszimmetriát tartalmazó részét szuperhúrelméletnek nevezik

Az M-elmélet szerint nem csak húrok, hanem membránok és magasabb dimenziós objektumokat is léteznek.

nagyjából ennyi lenne,

14/f (csak érdekelt és megtanúltam^^)

Ja és lehetőleg csak olyan szóljon hozzá aki ért is ehhez:P


2011. jún. 25. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem amit írsz, akkor igen, lebutítva így is le lehet írni a dolgot.


*/Jó tanács, ha valamit leírsz az interneten, figyelj arra, hogy ne legyen tele helyesírási hibákkal. /*

2011. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát kb igen.


De tényleg, legalább Worddel nézesd át, vagy valami :)

2011. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ha nem tudsz megtanulni helyesen írni, akkor szerintem ne próbálkozz az elméleti asztrofozikával, főleg ne 14 évesen, mert még tuti nincs meg hozzá a matek és fizika alapod, majd az egyetemen.
2011. jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!


Nincs teljesen igazad!

Én például ennyi idősen a QED iránt érdeklődtem, és láss csodát fizikus is lehet belőlem pár napon belül...

Ettől függetlenül valóban jó lenne, ha tudna a kedves kérdező helyesen írni, mert így senki se fogja komolyan venni.

2011. jún. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

majd legközelebb csak gyorsan megirtam és nem volt időúm átnézni mennek kellett valahova

és kedeves 3. te is nézd át amit irtál, lehetőleg akkor kritizáld másokét hogyha te tudsz legalább helyesen írni

2011. jún. 25. 21:58
 6/11 anonim ***** válasza:

persze örülhetünk is, hogy a 14 éves gyerkőc eziránt érdeklődik, s nem azt kérdezi, hogy jó-e a mérete :)


Teller Ede unokája meg 6-7 évesen egy év alatt megértette a relativitás-elméletet, s szerintem éppen azért nem volt nehéz megértenie, mert lehet, hogy 6 évesen ő még nem méllyedt el abban téveszmében, hogy az idő állandóan egyformán haladó valami, így neki nem esett nehezére elfogadni, hogy az idő sem állandó.

2011. jún. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam 14 évesen.. olyan dolgokat tudtam, amiket sokan, nagyon sokan nem értettek.


Kimaradt egy rész :)

Segítek.

Ha van egy húrod, f rezgésszámmal.... -ahogy leírtad, jelentésileg: mi nem befolyásolhatjuk, szerkeszthetjük-


Térjünk ki arra is, ami a jelenben nem megvalósítható.

Ha az f rezgésszám tetszés szerint változtatható, akkor az a húr, amely ezzel rezeg, szintén tetszés szerint befolyásolni tudja azt az atomot vagy szubatomi részecskét, amit ő alkot..


A következőképp értem ezt:

- F rezgésszámmal rezeg a húr, egy Vas atom belsejében.

Ha én ezt változtatom, mondjuk F+100 rezgésszámra, akkor a vas atom az onnantól kezdve nem vas atom, hanem mondjuk hidrogén. (Mondtam egy példát..)



Más eset áll fent akkor, ha antianyagról van szó, illetve, ha brénekről/bránokról, esetenként sötét anyagról és sötét energiáról..


Van olyan elméletünk ami az egészet egybeveszi, ott ezeket nem kell külön felsorolni, de most nem sotsugyou-n vagyunk szóval nem írnám le.


19/F - Yamanashi Gakuin Egyetem (Japán).

2011. jún. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te még ehhez igen kevés vagy.
2011. jún. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ma 00:00: ez azt jelenti, hogy ha megtudnánk változtatni a rezgésszámát egy anyagnak, akkor megváltoztathatnánk az anyagot pl:aranyra?(mint ahogy az alkimisták próbálták)

utólsó:ezért akarnék ilyet tanulni, és gondolom te ehhez már nem vagy kevés épp. ezért irtad :)

2011. jún. 26. 17:57
 10/11 A kérdező kommentje:

ja és

tegnap 22:12:ugyan már, azt tudom, hogy jó ;)

2011. jún. 26. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!