Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen távcsövet vegyek?

Milyen távcsövet vegyek?

Figyelt kérdés

Kitaláltam, hogy veszek egy belépő szintű csillagászati távcsövet, de nem igazán tudom melyik lenne a jó ami nem gagyi de nem is egy k.drága cucc. olyan 30eFt-ig gondolkodom, de inkább a 20hoz közel.

Néztem egy skywatcher-t ami 1méter hosszú, illetve egy pici nagyobb átmérőjű viszont rövidebb távcsövet. alapvetően mi a különbség a 2 típus között? ki mit ajánl?


2011. jún. 16. 16:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát azért nem ártana picit tájékozódni a működésükről. Amúgy az átmérőben az a jó ha minél nagyobb. A hossznál kicsit bonyolultabb a helyzet. Szóval ezért az árért komoly, jó minőségűt nem nagyon kapni. És nem biztos hogy szerencsés mindjárt az elején elvenni magadtól a kedved egy egy csalódást okozó műszerrel. Azt javaslom előbb látogass meg egy bemutató helyet, és akkor lesz fogalmad róla mire képesek a műszerek. Aztán már könnyebben el tudod dönteni hogy tényleg érdekel-e komolyabban (és akkor picit többet szánsz a műszeredre), vagy megelégszel az alkalmi nézelődéssel . Mert arra bizony tökéletesen elegendő, a bemutató csillagvizsgáló is.
2011. jún. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!