Egy távcsövet szeretnék venni, amellyel olyan tisztán kivehetö az égen apró pontnak látszó, csíkot húzó repülögép, mintha 50 méterre lenne. Milyen nagyítást válasszak?
Távcsővel esélytelen, egyrészt túl nagy a nagyítása, komplikált lenne megtalálni vele a gépet, másrészt fordított képet ad, harmadrészt kb esélytelen lenne követni.
Egy 12×-es látcső jó választás lehet, de már azt is nehéz rezgésmentesen megtartani.
Előző hozzászóló!
Vannak olyan asztrofotósok, akiknek még a nagy magasságban repülő utasszállítók fényképezései is a dilijeik közé tartoznak. Méghozzá sikeresen.
Pont ezen gondolkoztam én is a napokban! Kíváncsi vagyok a válaszokra.
Engem elsősorban a chemtrail "elmélet" miatt érdekelne. Hátha közelebb lehetne kerülni az igazsághoz.
Cáfolják, hogy mérgeket permeteznek ki. De akkor mitől van az a jelenség, ami azelőtt soha nem volt? A fátyolfelhővé alakuló, órákon át megmaradó csíkokat képező gépek? Míg más, azonos méretű, azonos magasságban haladó gépeknek "hagyományos", szétoszló kondenzcsíkuk van? Mindegy, ez más téma... Mindenesetre engem is érdekel, hogyan lehetne lencsevégre kapni ezeket.
@13:13
Elhiszem, de ők nem most kezdték. :P És az csak fotózás, van, aki a villámot is elkapja, akkor egy repülőt nem lehet olyan nehéz. Viszont követni biztos nem lehet komolyabb nagyítással (kétlem, hogy az óragépet rá lehetne állítani).
"Vannak olyan asztrofotósok, akiknek még a nagy magasságban repülő utasszállítók fényképezései is a dilijeik közé tartoznak. Méghozzá sikeresen."
Akkor számoljunk picit.
50 méterről egy repülőgép kb 40-70° szög alatt látszódna. Olyan nagyítás ugyan valóban létezik, amivel ez a szögtávolság tartható lenne, de gondoljuk csak el a repülőgépek kb 100-200 m/s sebességgel repülnek. Senki nemképes ilyen nagyítás mellett akár csak egyetlen pillanatra is befogni a gépet, nem hogy folyamatosan követni. Ezt számítógépvezérlés nélkül, lehetetlen kivitelezni. Aki mást állít, az se próbált meg soha még egy madarat se követni mondjuk egy binokulárral. Amiről képek készülnek azok jobbára 20-100 szoros nagyítású műszerek. És rendszerint a fotós álló műszerrel, rövid zársebességgel dolgozik. Ennek feltétele a nagy fényerő, vagy a világos háttér (Nap, Hold). És persze nagy tapasztalat kell, hogy a repülő útját jó előre megsaccoljuk, mert nehéz ám eltalálni azt a pár méteres sávot ahol el fog haladni...
maci
200x ossal fogod úgy látni mintha 50m re lenne de hogy ezt hogy fogod kivitelezni azt nem tudom , én a 12x es opticronommal nemkönnyen tudom megtalálni a szabad szemmel kifigyelt gépet ha állványon van márpedig ha fotózni akarsz oda állvány kell de pár másodperc míg átrepül a képen nálam a 12x esen így lehetetlen fotózni mire beállítom a gépet hogy exponáljon már ki is ment a képbőlt ,a vége az hogy csak akkor tudom lefotózni mikor már 50 000 m re megy el a francba mert ott már kisebb a szögsebesség de úgy már koszos délibábos torz légköri képet ad.
A 200x oshoz valami speckó számítógépvezérelt intelligens követőszoftwerrel lehetne lefotózni menet közben ,de ha csak a leolvasás a cél még azt is szerintem.
Elég sok sületlenség összejött:) 50.000 m-re nem fog egy utasszállító felmenni. Általában 9-12 ezer között mozognak, útjuk itt követhető:
Könnyebb helyzetben vannak akik reptérhez 1-2 száz KM-re laknak mert ekkor már süllyednek vagy még csak emelkednek.
Az alábbi linken lévő kép egy 300mm-es objektívvel készült, crop faktor miatt 1,5 a szorzó, tehát kisfilmes rendszeren 450mm-es objektívnek felel meg, sajnos távcsőben nem tudom ennek az analógját majd valaki elmondja. 400 vagy 500-as objektívvel mégjobb eredmény érhető el. Ajánlom még rákeresni: contrailspotting
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!