Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mire való ez a Transzmutációs...

Mire való ez a Transzmutációs kör?

Figyelt kérdés

Legelső kérdésem, ami azoknak szól, akik ismerik a Fullmetal Alchemist című japán animét. Lenne itt egy alkimistakör, amit le kéne írni, jellemezni.

Lényegében az öt szimbólumra lennék kíváncsi, meg a kör mibenlétében szeretnék tudakozódni. A funkciójára nem emlékszem, "A vizsga" című epizódban láttam, amikor Edward a háromlábú aranyszéken ült. Szóval, tudna nekem segíteni valaki?

A kört itt tudjátok megnézni, remélem beugrik: [link]


2011. jún. 8. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy a történet, a szereplők meg az ötlet jó, a geometriai ábrák, mint ez a kör is látványosan szépek, ez csak egy mese. Nem kell komolyan venni. Persze mindent megpróbálnak megmagyarázni, hogy elhiggyük, de pl ott van Roy Mustang ezredes, aki csettintéssel tud tüzet csiholni. Ezt azzal magyarázták meg, hogy a levegőben lévő oxigént összesűríti a kesztyű és az áldozat körül és egy csettintéssel belobbantja azt. De valamiről elfeledkeztek. AZ OXIGÉN ÖNMAGÁBAN NEM ÉG!
2011. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Végre valaki válaszolt :)

Én lennék a legboldogabb, ha tényleg igaz lenne, és működne az alkímia. Attól, hogy tényleg csak egy anime, a feltevés is érdekes. Csak azért tettem fel a kérdést is, hogy hátha valaki tudja, mert nagyon érdekel, lenyűgöz.

Amúgy a kedvenc karakterem Mustang, de hülyeség, hogy az oxigént gyújtja be, ahogyan te is mondtad. :)

De legalább van más is aki jártas az animében. :DD

2011. jún. 8. 20:05
 3/9 A kérdező kommentje:
Írjon már még valaki!
2011. jún. 8. 21:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Van az ELTE TTK-n egy "Alkímia ma" című előads-sorozat középiskolásoknak és érdeklődőknek, ha érdekel az alkímia, nézz egyszer be. Amúgy a nevezett animéről semmit sem tudok, nem láttam, ez a kör pedig nem ismerős, de ha jól tippelem, késői angol, bár a szöveget nem ártana látni is... Hogy az adott animében mire használhatták, ötletem sincs. Ránézésre én bölcsek köve alapnak mondom, szóval nem több, mint amit a neve mond: transzmutációs kör. (Épp azt írja le érzékletes nyelven, milyen alapanyagokat használj és hogyan, hogy létrehozhass egy materia primát, ha jól sejtem.)
2011. jún. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Korábban is utána néztem az előadássorozatnak amiről írtál, de nem érdekel annyira. Ez a kör az anyag átalakítására való (márha igazi lenne). Amúgy nem tudja tényleg valaki, hogy mi van a körbe írva? Eddig csak a Humán Transzmutációét tudtam "leolvasni", de a többi olvashatatlan, meg szerintem nem is rendes írásjelekkel van írva.
2011. jún. 8. 21:50
 6/9 anonim válasza:
heló én néztem az animét mind a két félét bár még nem láttam minden részt hát nekem se rémlik ez a kör az animébe de a neten találtam egy ugyan ilyet de csak kép. amúgy engem is érdekelnek az ilyesmik már ami az animére vonatkozik ami meg a kérdést illeti naná hogy nem valóság csak egy anime bár álmodozni lehet én pl lerajzoltam egy másik féle kört a netőr papírra de mindegy jó érdekődést vag álmodozást, de jó is lenne ha képesek lennénk olyasmire amire az animében ha ha :D
2012. máj. 25. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Ez nem egy mai kérdés, de légyszi magyarázzátok meg, hogy az oxigén miért nem ég!
2014. márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért nem ég, mert amit általában égésnek hívunk az maga az oxigén reakciója más anyagokkal. Magyarán az égés az, amikor az oxigén hozzákapcsolódik valami anyaghoz, ha az oxigén egyedül van, nincs mivel reakcióba lépjen így nem lesz égés, mert nincs éghető anyag.

Mustangra visszatérve szerintem ha megfelelő oxigén koncentrációt hozott létre valamilyen éghető anyag körül, pl a levegő nitrogénje is képes lenne lángra lobbanni megfelelő értékek között.

2016. márc. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem láttam az animét, azonban reagálva az első kommentelőre.. így ennyi év után..

A csettintés maga súrlódási energiát hoz létre. Megfelelő erejű energia pedig képes a lángra lobbanáshoz.

2018. máj. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!