Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért tetszenek a lányoknak a...

Miért tetszenek a lányoknak a feminin pasik?

Figyelt kérdés

Azért nem a szerelem-szex kategóriába raktam, egyrészt, mert ott értelmes választ úgysem kapok, másrészt, mert én ezt "tudományos" szemszögből kérdezem...

Komolyan érdekel, hogy mitől jön be a csajoknak azok a pasik, akik csak annyiban különböznek tőlük, hogy nincs mellük, és van plusz X centi a lába között?

Jó, igen, egy férfiember is adjon magára: legyen tiszta, ne legyen koszos a körme, ne legyen zsíros/korpás a haja, ilyesmik. (De mi az, hogy a pasi fogja magát, és elkezdi borotválni a lábát/combját/karját és lapozót ken magára? O.o)

Számomra a férfi legyen férfias! Akkor miért tetszenek ennyire a lányoknak azok, akik lányosak?

Ez ilyen... Evolúciós lépés, és a végén az ember is hímnős lesz, mint a csiga, vagy mi? Vagy a sok génkezelt kaja, a sok "E vitaminnal" (tartósítószerek)? Vagy ez csak szimpla divat?

Hisztire nem vagyok kíváncsi, komoly válaszokat szeretnék, mert tényleg érdekel a dolog!


2011. jún. 7. 09:32
1 2
 1/16 eNerdzsy ***** válasza:
96%

Általánosítani természetesen nem lehet, hogy a lányoknak a feminin pasik jönnének be jobban.

Az, hogy valaki ilyen téren keresgél lehetnek családi előzményei is. Például egy erőszakos volt pasi vagy zsarnok apa...


A legtöbb nőben azért megvan a vágy, hogy biztonságban érezhesse magát a pasija mellett amit egy "barátnő" nem biztos, hogy meg tud adni neki.

2011. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Az ilyen "pasik" csak a plázacica típusú lányoknak jön be, és gondolom a népszerűségük, pénzük tetszik leginkább nekik. Erre értelmes választ nem lehet kapni. jah meg amúgy a tartósítószerek nem egészségtelenek, csak szólok, használatuk sokkal kisebb kockázatot jelent, mint nem használatuk. Ez is vmi tévhit, mint az is, hogy sok lánynak tetszenek a feminin pasik.
2011. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De hát tele van a TV az ilyen típusú riportokkal! :S Múltkor is az Aktívban volt valami hasonló... A XXI. század férfiembere cím alatt, és ott is erről volt szó. És nem értem.

Igaz, általánosítani nem lehet, de egyre több az olyan hímnemű egyed, aki ezt a fajta femininséget követi...

A tartósító szereket csak azért hoztam példának, mert mindig mindenki ezekkel jön. Én nem értek hozzá, szóval nem tudom, egészséges vagy egészségtelen, ezért is kérdeztem...

De azt már hallottam, hogy a női hormonok, amik a csapvízben vannak, azok is eredményezhetik az ellányosodást, viszont akkor meg még mindig nem értem, hogy a lányoknak ez miért jön be...

2011. jún. 7. 09:54
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha valóban "tudományos" szemszögből érdekel a dolog, akkor fogadd el, hogy nincs semmi alapja az általánosításodnak. A nőies férfiak maximum a kamasz csitriknek "tetszenek". A tetszenek-et azért tettem idézőjelbe, mert egyáltalán nem biztos, hogy valós a vonzalom, egyszerű birkaszellem, hogy ez a trendi, ez a celeb tetszik a többi csitrinek is, hát és is belé vagyok szerelmes, legyen az akár milyen kinézetű. Pl. Justin Bieber, SP, stb. stb. Amikor én voltam kiskamasz, a Backstreet Boys volt a menő, mindenki kötelezően "szerelmes" volt valamelyik nyálgombócba, persze én is. :)


Ez marhára nem az ízlésről, nemi vonzódásról szól, hanem a csordaszellemről, ami ebben a korban minden elé kerül.


Amúgy meg ha már tudományoskodni akarsz, akkor a tudományos tény az, hogy a nemileg érett, minimum serdült (tehát nem tini) nők jellemzően a markáns, szögletes állú, maszkulin jegyekkel bíró (szőrösebb, széles váll, keskeny csípő)férfiakat preferálják. Mindkét nemnél azok a külső jegyek számítanak vonónak a másik nem számára, amik a jó egészségi- és azon belül hormonális állapotról árulkodnak.


Az, hogy a média mit sulykol, megint más tészta. Ugyan olyan ez, mint a koronként változó szépségideálok.


Továbbá fennáll még az is, hogy ízlések és pofonok, van, akinek az éhező költő, van, akinek a kigyúrt, van, akinek a mackós pasi, stb. jön be, természetesen a férfiak ízlése is ugyan ilyen eltérő a nők tekintetében. Ennek ellenére megvannak azok a preferált alaptulajdonságok, amik alapján vonzónak, vagy nem vonzónak találjuk a másik nem tagját.


Ha mélyebben érdekel a téma, olvasgass szexuálpszichológia tárgyú könyveket és próbálj meg elhatárolódni a felületes általánosításoktól!


26/N

2011. jún. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

A média azért sugallja ezt, hogy még több ilyen metroszexuális pasi legyen, aki még nem az, elhigyje, hogy igenis ez jön be a lányoknak és egy ilyen többet fogyasztó emberkévé váljon.

Egyébként gusztustalan általánosítás. Személy szerint idegbajt kapok az ilyen srácoktól, akkor most mi van, nem vagyok lányból?

2011. jún. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

10:15

Köszönöm a hosszú, tartalmas és kielégítő választ! :)

És köszi az ötletet a szexuálpszichológia tartalmú könyvekkel. Tényleg érdekel a dolog, úgyhogy majd olvasatok!

2011. jún. 7. 10:27
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kicsit a lázadás, a kitűnni vágyás is közrejátszik. Ugyanezért vannak a punk-ok, az emósok, stb. Talán már kezd ciki lenni az is, ha egy lány egy kutya közönséges pasira bukik. Érdemes pl. megnézni, milyen "típusú" lányoknak jönnek be a feminin pasik. A konzervatívabbak még a hagyományos szőrt és krokodilbőr arcot szeretik. Majd ha túl sokan követik az új trendet, akkor már ebből a sorból akarnak kiállni és jön valami más. Tulajdonképpen divat.
2011. jún. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Kapcsold ki a tv-t, és rájössz, ilyen nem is létezik. :)
2011. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Az a férfi, aki látványosan ad magára, a mai világban "jó vadásznak" számít, mert ezt megteheti. Nem olcsó, időbe és pénzbe kerül, de ha egy férfinak ennyi felesleges erőforrása van, akkor az sugall egyfajta biztonságot.


A nőknek pedig az kell, hogy magát és gyerekét és sikeres hím védje.


Ami pedig az "érzékeny" férfiakat illeti, az csak egyfajta kulturális tévút, női magazinok által keltett mesterséges igény.

2011. jún. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
10%
A tv káros ne nézzétek, én sem teszem és megélek nélküle is.
2011. jún. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!