Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi teszi az embert emberré?

Mi teszi az embert emberré?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 20:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Míg az állatok a meglévő környezethez alkalmazkodnak, addig az emberek változtatnak rajta az egyedi igényeik szerint.
2011. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

A sör.:D

Viccet félretéve tudunk gondolkodni, tudunk szerelembe esni, értelmesen meg tudjuk tárgyalni a dolgainkat, okosak vagyunk, és sok sört iszunk.xD

2011. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
egyet értek az előttem szólóval! SÖR!!!!!!!!
2011. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Vree ***** válasza:
88%

Az ember szén alapú létforma, amely...Na jó hagyjuk a definíciókat. Mire gondolsz? Mi különbözteti meg az állatoktól? Mi teszi -ta-ta-TA- mindenekfölött küklönlegessé? Mit lehetne elvenni belőle hogy azért még mindig felismerhető maradjon?


Minden tulajdonság ami az ember definíciójába tartozik emberré tesz. Most ha azt várod hogy én ezt a valóságot leredukáljam egy-két felszínes tulajdonságra, akkor csalódni fogsz.

Milyen tulajdonságot emelnél ki? A gondolkodást? Ha lennének gondolkodó gépek, szellemek, idegenek, stb., azokat is embernek kellene tekintenünk? A szeretet, a gondoskodást? Az állat is képes ilyesmire. A mindent lebíró akaratot? Ez még viccnek is rossz. Minden jellemző együttesen alkotja az embert, nem vehetsz el vagy tehetsz hozzá anélkül hogy meg ne változtatnád. Azt esetleg megkísérelheted, hogy rangsorold hogy mit tekint az ember fontosabbnak. Pl. mondhatnád hogy a külseje nem számít ha az esze és a szíve emberi. Sajnos pont az ember fogja megcáfolni, hogy ha a jelentéktelen emberi jellemzői valakinek nem is mindig lényegesek, azért nem tudunk szó nélkül elmenni mellettük. Ösztönösen félünk attól ami embernek néz ki de "hibás".

2011. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Beszéd, elvont gondolkodásra való képesség, bonyolult szerszámhasználat (nem csak felkapunk egy botot a földről, azt azzal b@sztatjuk a termeszbojt) és hasonlók.
2011. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A 21:41-eshez kapcsolódva, még azt fűzném hozzá a válaszomhoz, hogy az ember első sorban, és mindenek előtt egy faj. A homo sapiens sapiens. Tehát hogy ki az ember, azt a homo sapiens sapiens fajba való beorolhatóság adja meg.

Amit fentebb leírtam, az max. azt mutatja, hogy a homo sapiens sapiens miben "több", vagy "jobb" a többi állatfajnál.

De egy gondolkodásra, beszédre és koordinált mozgásra képtelen autista is ember, mert megfelel a homo sapiens sapiens faj biológiai kritériumainak.

2011. máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
A gondolkodás teszi az embert emberré.
2011. máj. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Fú mit fogok én kapni ezért...


Szerintem az ember képes lelki életet élni, Istent szolgálni, átlátni az anyagi világ illúzióján.


Minden másra amit azt hiszünk hogy emberi, képes az állat is: képes szeretni, gyűlölni, gonoszkodni, van lelke, jövőt tervez, elvontan gondolkozik, eszközt használ, átalakítja a környezetét, háziállatokat tart, tehát uralkodik a környezetén, és alkalmazkodik is a környezetéhez, kommunikál, együttműködik, bűntudatot érez, együtt érez másokkal, és akár önzetlenségből is segít.

Tudok példát is hozni ezekre.


Persze az ember mindenben kicsit jobban teljesít: hiszen az ember egyben a legintelligensebb állat is. Ez az intelligencia a lelki életéhez kell.

2011. máj. 31. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha létezne lélek, bizonyára igazad van. De erre semmiféle bizonyítékunk nincs.


Amúgy igen, az ember attól ember, hogy rendszertanilag az ember fajba tartozik. Mi a pontos kérdés?

2011. máj. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves 02:36-os!

Az elvvel egyet értek, de az indoklás marhaság.

Mondj egy olyan állatfajt, amely képes komplex kommunikációra, képes a gondolatait közölni a másikkal! Még a csimpánzokról is bizonyított, hogy csak az érzelmeiket (félelem, ijedtség, agresszió, barátságos közeledés) tudják kimutatni egymás felé. Tehát pl. azt tudják "mondani", hogy veszély jön, de hogy honnan és milyen ellenség részéről, azt már nem.

Előre tervezni sem képesek. A madár fészket épít, de nem azért mert tudja, hogy majd ebbe rakja le a tojását, hanem mert az ösztöne ezt súgja.

2011. máj. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!