Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akkor nem lenne bűn embert...

Akkor nem lenne bűn embert klónozni, ha megmentené egy másik ember életét?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Miért lenne bűn embert klónozni?
2011. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És mégis hogy menthetné meg egy másik ember életét egy klón? Mire gondolsz?
2011. júl. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

azért lenne bűn embert klónozni, mert a klónozott ember személyiség jogai sérülnek


én nem örülnék, ha úgy kellene kinéznem mint pl. anya és csak azért, mert ők így akarták!

így nem lehet kit hibáztatni, saját egyéniségem van és nem valakinek az UTÁNZATA, mert ki akarna az lenni???

2011. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ja és arról nem is beszélve, hogy oda kellene adnom pl a májamat, mert én xy-nak vagyok az utánzata, és hogy ő éljen...

nos ezért bűn, mert a klónozott ember is ember.

2011. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

én természetellenesnek tartom, hogy az ember teremtsen életet.

viszont, ha az ember által létrehozott élet megmenthet egy másikat, akkor egy élet kioltásával egy máikat megmenthetünk, ergo a bűn éltet ment.

2011. júl. 14. 13:01
 6/12 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Nem az ember teremti az életet.

Mesterséges megtermékenyítésnél (lombikbébi) testen kívül hozzák össze a petesejtet meg a spermiumot, utána beültetik egy nő méhébe)

Klónozáskor a petesejt sejtmagját kicserélik egy másik sejtmagra és után ültetik be.

Az élet lehetősége eleve adott mindkét esetben.

2011. júl. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Még nagyobb bűn, mint egyébként. Undorító, amit gondolsz. Hogy képzeled, megbetegszel, és akkor valakit kinyírnak a szánalmas életedért?

Nézd meg a Sziget című filmet, ezt a kérdést dolgozza fel.

2011. júl. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyelőre embert klónozni jogi értelemben bűntény. Etikai értelemben van, aki nem találja bűnnek, a többség szerint istent játszani nem szabad.

Ha viszont azért klónoznak valakit, hogy "járkáló szervdonor" legyen, az már etikai értelemben véve is súlyos bűn. Létezik a szervklónozás technikája, habár még kiforratlan (és sok esetben megoldatlan), akkor már inkább ez. Persze ez nem "instant". Hát, sajnáljuk, "vágómarhának" tartani valakit (hiszen a klón már személy!) sokkal inkább megvetendő gondolat, mint ha azért klónozunk, hogy "istent játsszunk".

2011. júl. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ácsi emberek! mondtam én egy szóval is, hogy a saját életemért oltanék ki egy másikat? nincs olyan, hogy XY úrnak több joga van az élethez, mint YX úrnak. ha a halál az küszöbön lenne, én sok mindent megtennék az elkerülése végett, de egy bizonyos határon belül. végül is eddig csak Hollywood mutatta azt, hogy egy klón ugyan olyan személyiséggel rendelkezik, mint az "eredeti", lehet, hogy csak egy tudatlan test lenne ugyanolyan külsővel, de ezt nem tudhatom. gondolom eddig az itt lévők közül senki nem találkozott emberi klónokkal.

viszont ez a szervklónozási dolog szerintem még ezen a bizonyos határon belül van. a teljes test helyett csak egy "agyatlan húsdarabot" létrehozni még oké.

2011. júl. 14. 17:44
 10/12 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"a teljes test helyett csak egy "agyatlan húsdarabot" létrehozni még oké."


Eszem megáll ezektől a keresztényektől. Szóval klónozni, egy ember ikertestvérét létrehozni az bűn, de ha az ikertestvéren csinálunk egy frontális lobotómiát és nyáladzó idiótát csinálunk belőle akit majd levágunk ha a gazdája szétissza a máját, na az rendben van. (Ha a kérdező nem keresztény akkor elnézést azoktól akik azok, a bűn emlegetése miatt gondolom. de a gondolat szerintem akkor is visszataszító)

2011. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!