Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kombináció, valószínűségszámít...

Kombináció, valószínűségszámítás és társai?

Figyelt kérdés

Valaki érthetően eltudná magyarázni, hogy ha elolvasom a szöveget akkor hogy tudom ezek közül eldönteni hogy melyik melyik? Úgy értem hogyha benne van a szövegben hogy pl.: 'milyen sorrendben...' akkor tuti hogy permutáció.

Még érdekelne az ismétléses permutáció, a mind2 féle kombináció, és a mind2féle variáció.

Köszönöm az értelmes válaszokat.


2011. máj. 30. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk kicsit fura a matektanárunk abból a szempontból hogy ilyen szavakat mint permutáció, meg sem említ viszont a gyakorlatban mindent elmagyaráz. Így a kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, de lehet jót tenne ha te sem a kifejezéseket tanulnád elsősorban hanem hogy megértsd hogy mit hogy kell kiszámolni és ami a legfontosabb hogy miért úgy.
2011. máj. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ou. amúgy egyszerűnek tűnik, de mégse. nekünk azt mondta hogy ez általában annak megy aki a matekot nem tudja. én meg pont fordítva vagyok ezek szerint...

szöveges feladat meg nem az erősségem... de mindegy csak lesz valami

2011. máj. 30. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak nagyon jó a matektanárja. A témakör sztenderd oktatása (ami a permutáció, kombináció variáció szentháromságra épül) tökéletesen alkalmatlan arra, hogy valaki igazán megértse azt. Magántanárként már rengeteg tanítványt kellett kigyógyítanom ebből a betegségből. Maguk a foglamak, persze, hasznos dolgok, de nem jól eltalált alap a témakör megértéséhez.


Azzal a megjegyzéssel, hogy ez általában annak megy, aki a matekot nem tudja (05-30 21:33 idézi) nem tudok egyetérteni. Éppen a kombinatórika számít igazán matematikának. Az ért a matematikához, aki ehhez ért. Az összes többi terület középszinten kvázi ugyanúgy megtanulható, mint pl a fizika vagy a töri. A komnbinatorikát viszont nem lehet megtanulni. Ha jó akarsz belőle lenni, gondolkodnod kell megtanulni.


Olyasmik jelentik ennek a tudománynak az alapját, mint például mely részei függetleníthetők egymástól egy feladatnak; hogyan kell ezeket a független részekből az egész problémát összerakni; hogyna kezelhető; ha bizonyos dolgok között összefüggés van; hogyan lássuk meg egy logikai rendszerben a legjobban megfogható szabályosságot; mit jelent a logikai "vagy" és az "és", és ezeket szigorúan elválasztani az élőbeszédbeli előfordulásaiktól; stb.


Ha ezekkel barátságba kerülsz, nagyon egyszerű foglamak lesznek a permutáció és társai, és nem is ragadsz le náluk.

2011. jún. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Nekünk kicsit fura a matektanárunk abból a szempontból hogy ilyen szavakat mint permutáció, meg sem említ viszont a gyakorlatban mindent elmagyaráz."


kalap a tanárodnak, bár minden matektanár ilyen "furcsa" lenne.

Egyébként mi sem tanultunk meg a neveket, a mai napig nem tudom őket, de soha nem okoztak gondot a kombinatorikai feladatok, mert értettük, hogy miről van szó.



Kérdező: ne a neveket próbáld megtanulni, meg hogy milyen nyelvtani szerkezetű mondatokhoz melyik van, mert az nem működőképes, simán szembetalálkozhatsz olyan feladattal, ahol máshogy fogalmazzák meg, mint ahogy megszoktad.

Azt próbáld meg megérteni, hogy azok a képletek, amiket tanultatok, hogyan jöttek ki, mit fejeznek ki. Ha ezeket megérted, akkor tudni fogod, hogy mikor melyiket kell használni, sőt, elfelejteni sem fogod őket, mert bármikor magadtól fel tudod írni.

2011. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!