Építész mérnök/Gépészmérnök/Közlekedési mérnök?
Szia! A fiam jelentkezett a közlekedésmérnöki szakra 2 évvel ezelőtt, de azt mondta, hogy rettenetesen nehéz. Mindjárt a legelején olyan kemény fizika-kémia-matek volt, hogy nem tudta tartani az iramot.
Erre a szakra csak akkor menj, ha a fenti tantárgyakból nagyon penge vagy, és az ismereteidet gimnáziumban szerezted. Egy szakközépiskolai érettségivel ezen a szakon azonnal elvérzel.
Emlékszem, hogy mindjárt az elején műszaki rajzokat kértek beadásra, mindenféle alkatrészt kellett volna a fiamnak különféle nézetekben lerajzolnia. Az egész család azokat a szarokat rajzolgatta még éjfélkor is. Közben ő meg tanult, tanult, tanult.....
Jegyzőkönyveket kellett készítenie a laborban tett mérésekről, azt is műszaki szabványírással.
Azt mesélte, hogy mindjárt a legelején azt tapasztalta, hogy az egyetemen nem igazán segítik a kezdőket, mert például még azt se mondták meg, hogy hol van a labor, ahol a méréseket kell elvégezni. Össze-vissza keringtek, mire megtalálták valahol az alagsor végében, a WC mellett.
A tananyagot töményben nyomják órákon keresztül, az előadó hol nyammog, hol motyog, alig lehet érteni. De ha érthetően beszél, akkor meg hadar.
Korrepetálás nincs. Aki nem érti az anyagot, és nem talál segítséget, az mehet a fenébe.
A közlekedés-mérnöki szak a legelső hónapokban máris kb a tizedére zsugorodott, mivel kiestek azok, akik nem bírták a tempót.
Ha csak szakközépiskolai érettségid van, akkor a Műszaki Egyetem számodra csak a csalódások kimeríthetetlen tárháza lesz. A Műszaki Főiskola is hasonló a Gépészmérnöki szak szintén nagyon kemény.
Az Egyetemen is, és a Főiskolán is mindjárt olyan alaptudást tételeznek fel a jelentkezőktől, mintha mindenki Einstein lenne.
Mégegy megfontolandó dolog: közlekedési mérnökként nem tudom, hogy hova tudnál elhelyezkedni. Erre is gondolj, mielőtt jelentkezel oda.
Gépészmérnököt viszont sok helyre keresnek.
Sajnos egyet kell értenem az előző válaszolóval, sokat ezek közül személyesen is átélek/tem. Mind a 3 műszaki pálya nehéz amit említettél, de ha elvégzed, olyan biztos tudás lesz a kezedben, ami keveseknek, emiatt érdemes belevágni. Az eleje kicsit nehéz tényleg, ha szakközépiskolából jössz elvérzel a természettudományi tárgyaknál(matek/fizika/kémia), ha meg gimiből(az én szakomon ez 95% felett volt!), akkor pedig csak nézel, mikor úgy emlegetnek különböző gépészeti alkatrészeket, mintha mindegyiket megtervezted volna már 1000szer, aztán 20 órányi rajzolás után kicsit rosszul esik, ha egy fintorral visszadobják a rajzod.:) Ezek ellenére ha az első pár hónapban beleveted magad, túl lehet élni, azért így néha visszagondolva érzem azt, hogy volt benne 1 kis rávezetés a dolgokra, de hát valahol el kell kezdeni, és ők nem a leglassabb diákhoz igazodnak.
Összességében pedig ha végeztél, valószínűleg keresett szakember leszel, ráadásul a természeti törvények külföldön is ugyanazok, egy kis nyelvérzékkel remek karrierlehetőségek vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!