Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért utálják a technikai...

Miért utálják a technikai civilizációt?

Figyelt kérdés

Egy csomó helyen és oldalon a geddonisták azzal jönnek, hogy a mai technikai civilizáció fenntarthatatlan. Ebben van is némi igazuk, de nem teljes egészében. Szerintük egyetlen technikai civilizáció sem tartható fenn és a geddon után lesüllyedünk az oldúvai szintre, ahol hordák és törzsek fognak megint portyázni az utolsó felhasználható dologért is. Szerintük az ipari civilizáció a történelem zsákutcája és úgy kellene élnünk, mint a Gyűrűk urában a Frodóék a megyében, semmi technológia csak babona, kapálás látástól mikulásig, stb...

A legaktívabb geddonisták szerint az emberiségnek joga sincs a Földön élnie és szerintük a legjobb lenne, ha kipusztulnánk és akkor regenerálódhatna a földi ökorendszer.


2011. márc. 25. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A technikai civilizációnk fejlődése az elmúlt 50 év ütemében fenntarthatatlan, mivel olaj alapú energiahordozókra építettük a társadalmunkat, és ez ugye egy véges mennyiségben létező energiahordozó.
2011. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:01


Igen, de szerintük semmilyen technikai civilizáció nem tartható fenn, se megújulókkal, se algából nyert benzinnel, se fúziós erőművel, se szaporítóreaktorral, semmivel.

2011. márc. 25. 14:04
 3/12 anonim ***** válasza:

Meg is szoktam az ilyen emberektől kérdezni, hogy mért nem akasztja fel magát? Hiszen ha szerinte ki kéne hallnunk, akkor mutathatna példát. De ne legyünk ennyire drasztikusak, valahogy ők sem a földön tevékenykednek két kezükkel termesztvea növényeket... Szóval amikor arra kerül a sor, hogy tényleg az "elveik" szerint cselekedjenek, akkor valahogy mindegyik viszakozik.

Namost erre mit elehet mondani? Nyilván valóan végtelenül szubjektív és ostoba emberekről beszélünk, akiktől racionális érveket el se várhatunk. "Úgy van, mert ők jobban megaztmondták, és kész".

2011. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én csak a saját nevemben tudok nyilatkozni, álláspontom meglehetősen sajátos.


Haladó gondolkodásúnak tartom magamat. Abszolút híve vagyok a technológiai fejlődésnek. Még gyerekkoromban sem hittem volna, hogy ülök egy íróasztalnál, előttem egy kettéhajtható valami (laptop) és éppen írok valahová, ahol az azonnal megjelenik majd és akár ezrek olvassák perceken belül. Ezzel a szerkezettel az egész világra rálátásom van (internet) Csoda dolognak tartom, hogy ugyan volt telefonunk, szép nagy bakelit és tárcsás, most pedig egy, a tenyeremből alig kilógó kis "dobozka" segítségével a világ bármely telefonját el tudom érni. Azonnal. Nem kell várni az interurbánra. Bár a személyautó nem újsütetű dolog, de nekem a mai napig csoda az is, hogy magam irányíthatok egy járművet, ami akár nagy sebességgel is visz oda, ahová csak szeretném. Sőt, nekem az is csoda volt amikor először lettek olyan készülékeim, amik rögzíteni és lejátszani tudtak hangot (magnó) TV műsort (videó) és nem csak az éppen adásban lévő dolgokat élvezhetem. És sorolhatnám.

NODE!!!:


Aminek nagyon nem vagyok híve, az a forszírozott fejlesztés csak a konzumerkedés miatt. Pl.: a mobiltelefonok őrült tempóban fejlődnek. De sok olyan dologra GERJESZTENEK VÁGYAT a fogyasztói társadalomban, ami már nem is kapcsolódik a témához, ami felesleges. Illetve nagyon nem értek egyet azzal, hogy a nagy kapkodásban egy csomó kiforratlan dolog jön elő, mert nincs iső kiforrni, tesztelni, tökéletesíteni. Én lassítanám a haszontalan irányú fejlesztéseket. Minek ilyen sűrűn váltogatni pl az operációs rendszereket. Sokkal inkább nem az "ízes, szagos" dolgokra kéne menni, hanem az egyszerűsítésre, a kis gépigényre de legfőképpen a TÖKÉLETES MEGBÍZHATÓSÁGRA. Na azt a mai napig nem érte el senki sem. Lenne feleekkora a periódus, de jó dolgokat használnánk. Pl vicces az, hogy a mai mobiltelefonok ezer csilivili dolgot tudnak, de odáig még nem jutottunk el, hogy ne kelljen két sim kártya ahhoz, hogy lehessen egy privát és egy "hivatalos"számunk egyazon készüléken, és egy előfizetéssel. Vagy nem tudtuk megoldani a mobilok kisugárzási problematikáját. Szerintem a technikai fejlesztéseknek nem a kényeztetés hanem az ésszerűsítés felé kellene haladniuk. Minek egy autóban buszos sínes rendszer a féklámpához? Hogy aztán százezrekbe kerüljön megjavítani, ha beszarik, holott egy drót elég lenne és a végtelenségig jó lenne. Vagy: hallottam olyan Citroenről, ahol a kezedet csak bedugod a térképzsebbe és felgyullad egy kis lámpa. És ez be is tud ám szarni. Holott tök jól megvagyok nélküle. Megbízhatatlan, örökké elromló és akadékoskodó elektronikákat nem erőltetnék autókba, ugyanakkor nagyon jó, hogy van ABS, air bag, klíma. De klímában is untig elég az egyzónás. Szóval nekem ilyesmi a felfogásom: ami előre visz, ott fejlődéspárti vagyok, ami csak kényeztet, de tele van hátulütőkkel, az olyat én nem nevezem fejlődésnek, csak komplikálásnak.

2011. márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint ha lenne elég megújuló forrás akkor fenntartható lehetne a rendszer.

Láttam egyszer valahol egy szélsőséges elméletet,hogy egy teljes csillag energiája kinyerhető lenne , ha létre tudnánk körülötte hozni egy napelemekből álló "köpenyt". Ez persze a mostani technikánkkal lehetetlen lenne (még a csillag elérése is), de elméletben a dolog működik.


Ki kéne számolni, de szerintem egész földrészeket láthatnánk el a sivatagokba (használatlan területek) telepített napelemtelepekkel, vagy ott van példának a Dánia energiaellátásának ötödét fedező szélerőműpark.


Szóval szerintem így kiváltható lenne az olaj alapú energiahordozók többsége, csak már késő, mert az olaj hamarabb el fog fogyni minthogy ezeket telepíteni tudnánk. (A napkollektorok, szélerőművek gyártása is olajat emészt fel, főleg ilyen nagy léptékben.)

2011. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:15


És akkor szerinted mi lesz? Vissza az őskorba? Tudod mit?! Amúgy a napenergia sem lenne jó! Mi van ha nem süt a nap?! Vagy mi van télen? Inkább geotermikus energia, szaporítóreaktorral megspékelve.

Azért sem működik a geddon elméleted(bocs, de ezt olvasom ki a hozzászólásodból, hogy te is geddonista vagy), mert sok országban nem számottevő az olajfelhasználás. Ott van Izland, Svédország. Velük mi van? Izland 100%-ban geotermikus erőművel látja el az áramszükségletét, olaj csak a közlekeséshez kell. Svédországban is 90% a nem olajon alapuló energiaelőállítás(víz, atom).

2011. márc. 25. 21:34
 7/12 anonim ***** válasza:

ŐŐ.. Azt eddig nem tudtam hogy geddonista, vagy mi a fütyfürütty volnék.

Egyébként egyszerű a dolog szerintem. El fog fogyni az olaj? El.

Ki fogjuk tudni váltani olyan "rövid" időn belül, hogy ne okozzon gondot? Nem.

Az élelmiszerektől kezdve, a szállítmányozáson át minden olyan mértékben fog drágulni, vagy válik lehetetlenné, hogy nem fogjuk tudni fenntartani a mostani rendszereket.

Előtérbe fognak jönni a helyben termelt, és értékesített áruk, sőt a házi gazdálkodás is.

2011. márc. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:27


Ezzel mire akarsz célozni? Vége a technikai civilizációnak? El fog halni a tudomány, mindaz, amit eddig kínkeservesen fedeztünk fel?

Vissza fog jönni a babona?

A nemzetek törzsekre, a törzsek klánokra, a klánok családokra esnek szét?

Nem lesz több tudományos fejlesztés?

Vagy mégis mit értesz ezen a "lokalizáción"?

2011. márc. 26. 11:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy ilyen válság mindig azt a rendszert (országot) érinti komolyabban, ahol a társadalom működését ilyen "olaj, és energia függő" alapokra helyezték. Magyarul: Nepálban sokkal kevésbé fog változni az élet, mint pl Londonban, mert ott eddig is lóháton közlekedtek, a saját maguk által megtermelt ételeket ették, a saját földjeiken. Míg egy nagyvárosban rá vagyunk szorulva az infrastruktúrára, kereskedelemre, iparra, stb, amik működéséhez bizony olaj, vagy szén alapú energiahordozók kellenek.


Hogy mi fog történni? Lázongások, polgárháborúk, járványok? Az ilyen jövőkép bizony sokkal valószínűbb, mint hogy 2050-ben a marson fogunk piknikezni, és mindenkinek anti-gravitációs autó fog állni a garázsába.


Ezeket egyébként kutatók is alátámasztják, számokkal, tényekkel: [link]

Ha ők is ilyen fityfirittyek (gedonisták?), mint én, az lehet, de a tényekkel nehéz vitatkozni.

2011. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A témához kapcsolódó 3 részes videó:


[link]

2011. márc. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!