Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik ember rendelkezik...

Melyik ember rendelkezik jelenleg a legnagyobb IQ-val a földön jelenleg?

Figyelt kérdés
Ki az és mennyi az IQ-ja?
2011. márc. 19. 11:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Jó ég, most látom Marilyn_vos_Savant 228 ponttal, holott a 100 az átlag!
2011. márc. 19. 11:31
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Ja, de azt a tesztet 10 évesen írta. Le merem fogadni, hogy azon az átlag 200 és nem 100:P

Egyébként ha utánanézel a témának, rájössz, hogy ilyen nincs! Ehhez legalább egy egységes tesztet kéne iratni a világgal, ami ráadásul objektív, és akkor lehetne valakit győztesenek kihirdetni. Na ilyen még nem volt, és a helyedben nem is számítanék rá, hogy lesz...

2011. márc. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Kinek van a leggyorsabb kocsija?

Kinek van a legnagyobb f.ka?

Kinek van a legnagyobb mellű nője...?

Van még sok ilyen kérdés, de majd ha felnősz megérted miért értelmetlenek. Ha meg már felnőtt vagy, az kínos.

2011. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem tartom sokra ezeket a teszteket. Túl sok tényező befolyásolhatja. Én egyszer kitöltöttem egyet itthon, nyugisan és 152 jött ki.

Aztán kerültem olyan helyzetbe, hogy több ember előtt egy pofonegyszerű (nem IQ, de logikai)tesztet kellett kitölteni és olyan zavarban voltam, hogy úgy leblokkoltam, hogy csak ültem és még a legegyszerűbb kérdést is alig tudtam értelmezni.


A szüleim meg nem is egy IQ tesztet töltöttek már és mindnél más eredmény jött ki.

Szóval szerintem maximum hozzávetőleges eredményt ad.

2011. márc. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a nem egységes teszt miatt ezt nem lehet megállapítani. Illetve, ha megnézel egy Mensa tesztet mondjuk, ott teli van olyan kérdéssel amihez nagyon durván kell a magyart ismerni.. Mind közmondások, mind szavak területén. Illetve a szövegértéssel sem jó ha problémák vannak, mert az a 15 másodperc ujjnyi kevés ám, ha még a kérdést sem érted meg...


Én nézegettem különféle teszteket. Mindegyik más eredményekkel dolgozik. Mind más jellegű kérdéseket tesz fel stb.stb.



Kik a ma élő IQ-rekorderek?



• Fizikus/ mérnök Kim Ung-yong IQ 210

• Kidobóember Christopher Michael Langan IQ 195

• Mérnök Philip Emeagwali IQ 190

• Sakk világbajnok Garry Kasparov IQ 190

• Író Marilyn Vos Savant IQ 186

• Színész James Woods IQ 180

• Politikus John H. Sununu IQ 180

• Miniszterelnök Benjamin Netanyahu IQ 180

• Matematikus Andrew Wiles IQ 170

• Sakk világbajnok Judith Polgar IQ 170

• Sakk nagymester Robert Byrne IQ 170

• Sakk világbajnok Bobby Fischer IQ 167

• Fizikus/matematikus Stephen W. Hawking IQ 160 felett

• Feltaláló (Microsoft) Paul Allen IQ 160 felett

• Színésznő Sharon Stone IQ 154

2011. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Nyilván itt nem lesz magyar, mert miért lenne? A magyar nyelv túl nehéz és túl árnyalt ahhoz, hogy ilyesmit normálisan le lehessen mérni. Viszont, én kapásból ismerek egy két 160 körüli magyart szóval ez a ranglista elég pontatlan,de hát mit várnék tőle.
2011. márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az általános intelligencia felmérés mint olyan szerintem értékét nézve változó.Kik között , hol és mi a célja. Lehet, hogy a létfenntartó IQ-t nézve egy analfabéta őserdőben élő bennszülött "élettelen környezetben" milliószor többet tud, mint egy civilizált ember. Tehát még egyszer kérdezem, hogy mi a célja a kérdésednek az IQ eredményt illetően ?
2011. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én vagyok az, és az IQ-m végtelen!!!
2011. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A második válaszoló rosszul mondta. A mellméret, kocsi tulajdonságai mérhető, abszolút dolgok. Az IQ ellenben nem ilyen. Az IQ mindig relatív az adott népcsoporthoz képest, úgy van megcsinálva, hogy 100 várható érték és X szórása legyen, tehát a legtöbb ember mindig 100 körül fog ingadozni, és az X-től függ, hogy mennyire lehet felmenni.
2011. márc. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
No meg mi van, ha valaki egy IQ-teszt felét betippeli, és tegyük fel mindig jól tippelt? Attól még nem lesz intelligens, csak egy szerencsés hülye.
2011. márc. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!