Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Urja indithatják a Chernobyli...

Urja indithatják a Chernobyli atomerömüvet?

Figyelt kérdés
2009. febr. 19. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2009. febr. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Mért tennék? Az már rég leállt, az általa termelt energiát már más forrásból termelik meg (ha nem is jókedvből, de nincsenek feltétlenül rászorulva a hasznlatára). Számításba véve a rossz sajtót az általános és nemzetközi ellenállást, amit az újraindítás ténye jelentene, stratégiailag erősen elhibázott lépés volna beindítani. Gondolj csak bele, nemrég milyen felháborodás volt abból, hogy a szlovákok a gázhiány miatt újra akartak indítani egy reaktort, holott annak nem is volt különösebb baja.

Egyébként elvben újraindítható, nyilván először fel kell újítani, de ha nagyon akarják akkor lehet bele életet rúgdosni.

2009. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
A gond nem konkrétan azzal az erőművel van, hanem a szovjet típussal, aminek a mintájára ezt is gyártották. Igaz, hogy nagyobb teljesítményt lehet kihozni belőle, de érzékenyebb az emberi hibákra. Azt a helyet már nem fogják beüzemelni, mert betonnal le van öntve az egész blokk, de pl. a gázválság alatt Szlovákia fontolóra vette hogy beindítja egy hasonló típusú erőművét. Nem lett belőle ugyan semmi, de ez nem a szlovákokon múlt. Én alapjába véve atomenergia párti vagyok, de ezt a típusú reaktort nem szeretem.
2009. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Magyarul Csernobil.
2009. febr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazábbol azér tettem fel a kérdést mert, 2002-ben volt rá probálkozás (interneten olvastam) holott az Ukránok már rengeteg pénzt kaptak, azért, hogy bezárják 2000. decemberében.
2009. febr. 20. 00:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2009-ben elvileg még beindíthatták volna az egyik reaktort. Mára már elszállították onnan a fűtőelem-kazettákat, elkezdték a rekultiválást. Tehát nem, már nem lehet beindítani.
2011. okt. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!