Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Sárga, Cián és Magenta...

A Sárga, Cián és Magenta színű festékeket hogyan keverik ki? Mert ugye hozzáadásos módszerrel nem lehet, csak kivonással.

Figyelt kérdés
És vajon miért úgy tanítják, hogy a Sárga, Kék és Piros a három alapszín? Pedig ezekből nem lehet minden színt kikeverni.
2011. jan. 27. 20:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kedves iDev:


"Az ön válasza helyes volt, és minden fontos információt tartalmazott, csak egyrészt a büdös életbe senki nem fog végigolvasni egy ilyen hosszú hozzászólást,"


Ön vagy végigolvasta (ez esetben talán mégsem igaz a mondat második fele), vagy nem tudhatja, hogy valóban minden benne van-e. Reméljük, ha végigolvasta, akkor más is követi az ön példáját, különösképpen azért, mert ön egy rövid (és ezáltal bizonyára olvasott) kommentben méltatta az én hosszú írásomat. Amit ezúton is köszönök.


"másrészt aki nem tanult ilyen dolgokról, az egy kukkot nem ért belőle."


Ezt bízzuk rájuk, talán elég érthetően és konyhanyelven írtam meg ahhoz, hogy egy érdeklődő de kevesebbet tanult ember is megértse. Ha másért nem, hát azért, hogy ellentmondhasson az ön borúlátó jóslatának.


"Ez egy kicsit több információ volt, mint amire itt szükség van. :)"


Máskor is kaptam dicséretet az alapos kommentekért, volt hogy privát levélben. Az ilyen pillanatokért élek, és minden alkalmat megragadok, hogy megélhessem. Hátha most is jár erre valaki, akinek pont erre volt szüksége. Meg aztán ha mindenki legyint, hogy "ezeknek jó lesz a szar is", akkor az tényleg egy öngerjesztő szargeneráláshoz vezet.

2011. jan. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
nekem peldaul kifejezetten hasznos volt, erre voltam kivancsi. ugyhogy azt hiszem, mar megerte leirni :)
2013. febr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Zsóka__ válasza:

Ha festékekről beszélünk, akkor a sárga, a kék és a vörös az alapszínek. Ezért sárgát nem kell kikeverni, mert az egy alapszín. Ebből a három színből az összes színt ki lehet keverni. A sárga és a kék adja a zöldet, a sárga és a vörös a narancsos színeket, a kék és a vörös a lilás színeket. Az árnyalatokat az határozza meg, hogy melyik alaszínből van több a keverékben. Ezt kipróbálhatod egy vízfestékkel. Keverd össze a színeket és meglátod, milyen színeket kapsz belőle. A szivárvány minden színét ki lehet belőle keverni. Ehhez a festők nagyon értenek, régen nem volt ennyi féle szín, mint mostanában.

Ha fényekről beszélünk, mint például a fényképészetben vagy a TV színeinél, akkor az apaszínek a vörös, a kék és a zöld. Itt, ha a vörös és a kék fényt kevered, akkor bíbort (magenta) kapsz, ha vöröset és a zöldet, akkor sárgát, vagy ha a kéket és a zöld fényt kevered, akkor türkizt (cián) kapsz. A vöröset, a kéket és a zöldet keverve fehér fényt kapsz.

Lehet, hogy a kérdező erre gondolt, tehát a fény másodlagos (kevert) színeire: sárga, magenta, cián.

2016. szept. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 kisdani83 válasza:
Csak a sárga alapszín, a piros és kék nem. Piros helyett magenta=ciklámen kék helyett az élénk ég kék=cián az alapszínek. Piros kékkel lilát ad ugyan, de csúnya barnás lesz, mert ciklámen mellett sárga is van a pirosban.
2021. márc. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
nem az a kérdése, hogy hogyan állítják elő a cmyk színű pigmenteket?
2021. márc. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#15: Nem tudom, de az elmúlt 10 évben lehet hogy megoldódott.
2021. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16 év mi van, ha azóta is ott áll a festékesvödör fölött? :D
2021. márc. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17: BAJ!
2021. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!