Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet kimutatni az életet egy földhöz hasonló bolygón?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy 20 fényévre levő bolygót figyelünk minden rendelkezésre álló távcsővel, műszerrel. Hogy lehetne kimutatni, hogy van e ott élet?


Légszi ne olyanokat irkáljatok, hogy ráközelítünk hoyg mászkálnak e ott állatok, stb.



Vagy ha a földet 20 fényévről egy szuper távcsővel ilyennek látnánk:

[link]

A felhők csak a vízkörforgást bizonyítják, a zöldes foltok meg nem bizonyítékok a növényekre, lehet hogy zöldes a talaj. (tegyük fel, hogy nem tudunk semmit a földről)


Esetleg milyen elektromágneses hullámokat érdemes figyelni ami bizonyíték az életre? Tegyük fel nincs ott intelligens lény,így rádióhullámokat nem bocsátanak ki, a felszín 80%-át növényzet fedi, +állatok, +más élőléyek .


2010. jún. 24. 23:11
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy sokat ragoztam a kérdést, de mostanában hülyék válaszolnak :D
2010. jún. 24. 23:11
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hmm... Érdekes kérdés. Véleményem szerint csak azt lehet megfigyelni, hogy a mi elképzeléseink szerinti élet létezik-e rajta. Vagyis ha a miénkhez hasonló életet feltételezünk, akkor pl. az oxigén szintjének változásából lehet rá következtetni: ha emelkedik, akkor valami biztosan termeli, tehát jó esély van rá, hogy fotoszintetizáló élőlények élnek a bolygón. Vagyis ha van másféle élet, amit mi még csak elképzelni sem tudunk (mondjuk ami nem a mi szerves molekuláinkra épül), akkor azzal igencsak bajban vagyunk, hiszen lehet, hogy az is szolgáltat jeleket, csak mi nem tudjuk megfelelően értelmezni.
2010. jún. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Tudtommal az életet nem igazán távcsövekkel, inkább a bolygók köré állított szondákkal vizsgálják, tehát valószínűleg nem a Földről mondanak feltételezéseket. Pl. a mai napig kutatják, hogy a Marson van-e élet.
2010. jún. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt meg tudják mondani, hogy hol van éppen tél és nyár, ha egyáltalán a bolygón van olyan. Ha figyelik, hogy változik-e az évszakkal a bolygó fényvisszaverése (ahogy kizöldülnek a fák, vagy amilyen színűek ott a növények), akkor az egy jó jel.

Persze nem mondtam, hogy ez az élet feltétele, azaz MINDENKÉPP van ilyen periodikusság. De HA VAN, akkor az jó eséllyel élet.

2010. jún. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Sehogy.Sajnos nem tudják és ennek az az oka hogy a csillag fénye (ami körül kering a bolygó)nagyon erős,túl vakító,és ekkora távolságból nézve a bolygó nagyon közel van hozzá.


Valahogy így vannak a méret arányok:

kérd meg a haverodat 1 sötét éjszaka hogy a motorjával vagy autójával sík úton 2-3 Km-ről világítson feléd távolsági fényszóróval.

és ragasszon a lámpa bura széléhez egy Zöldborsót(élő bolygó) és egy Kukorica szemet(élettelen bolygó).


Nos nemhogy a színüket...magát a szemeket sem fogod látni,akármilyen szuper távcsöved van,mert nagyításkor erősíted a lámpa fényét is.

2010. jún. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Egy értelmes földönkívüli lény nagyon egyszerűen megtalálná a Földet a rengeteg kibocsájtott rádióhullám ,ez ellen sok politikus kampányolt külföldön hogy túl sebezhető a Föld egy esetleges agresszív faj ellen.

Nem tudom hallottál-e a SETI-röl, ennek célja hogy az Univerzumban, leginkább a galaxisunkban valahol létező technikai civilizáció nyomaira bukkanjon. Naprendszerünkön kívül billiónyi hely létezhet, amelyen élet van. Jelenlegi technikánkkal képesek vagyunk

felfedezni olyan lakott helyeket, ahol az élet megjelent

és legalább olyan technikai színvonalra jutott, mint mi jelenleg.


A Project Phoenix a világ legnagyobb teleszkópjait használja a közeli nap típusú csillagok környezetének vizsgálatára. A csillagokat egyesével az elektromágneses spektrum mikrohullámú tartományában vizsgálják, mesterséges eredetû jeleket keresve.


Remélem segítettem.


ui:ha te is szeretnél segíteni a kutatásban

[link]

2010. jún. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Talán a bolygó légkörének összetételéből lehet feltételezni!
2010. jún. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.


00:29 Igen, de ha ott is vannak évszakhoz hasonló periodikus váltakozások aminek látható jele van akkor nyert ügyünk van.


01:04 Azért én hozzátettem, hogy a keresett bolygó 80% át növényzet fedi. A naprendszerben meg sejtszintű életet kutatnak, nem ugyanaz a kettő. Az egyik 2 m-ről tű a szénakazalban, a másik meg 10 km ről tehén a szénakazalban :D


01:23 A periodikusság, az évszakok váltakozása az tényleg jó ötlet, csak tényleg nem biztos, hogy mindenképp jelen van.


06:17 már a mai távcsövekkel is lefényképeztek egy exobolygót. Jupiter méretűt igaz, de a Technika fejlődik. Ettől függetlenül lehet igazad, lehet sosem érjük el azt a szintet, hogy normális felvételt kapjunk egy bolygóról.


09:03 mint írtam tételezzük fel, hogy nincs értelmes faj a bolygón. A földön 5 milliárd évnek kellett eltelni mire kialakultunk, és alig 100 éve bocsátunk ki rádióhullámokat (bocs ha hülyeséget írtam, itt a nagyságrend a lényeg) Szóval valószínűbb, hogy olyan bolygót találunk előbb, amin van élet, de emberhez hasonló intelligens faj nincs. Ezen kívül tényleg érdekes program a SETI, hallottam róla, remélem egyszer tényleg találtok valamit :) Bár mint leírtam kicsi az esélye, hogy közel mondjuk 500 fényéven belül lesz..

2010. jún. 25. 09:45
 9/19 anonim ***** válasza:
Még itt a naprendszeren belül a Jupiter Európa nevű holdjáról sem tudják eldönteni van-e rajta élet, akkor hogyan tudnák távcsővel eldönteni egy távoli bolygóról?
2010. jún. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
09:38 talán, csak ha más biokémiai folyamatok aajlanak le ott, amihez másmilyen légkör kell, akkor nem biztos hogy észrevesszük, hogy az megfelelő a légkörnek.
2010. jún. 25. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!