Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan írjam meg az önéletrajz...

Hogyan írjam meg az önéletrajzomat?

Figyelt kérdés
8. osztályos vagyok. Sajnos a tanáraink kijelentették, hogy magunktól kell megírnunk az önéletrajzunkat. Nem tudom, hogyan kell megírni, azt mondták nézzünk utána az interneten, de itt csak munkahelyekre vonatkozó minták vannak. hol találok olyat, ami 8osztályosok számára készült?
2011. jan. 9. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Mihez kell nektek az önéletrajt? Én 12.-es vagyok, nekünk nem kellett ilyesmit írni :S
2011. jan. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
felvételihez
2011. jan. 10. 17:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg a neten az alakiságát egy önéletrajznak.

Többféle sablon van magában a Microsoft Word-ben is.

Aztán írd le az adataidat, hogy hol, mikor születtél, édasanyád neve, hol laktok stb.

Azon a részen ahol a felnőttek a munkahelyeiket sorolják, neked azt kellene leírnod, hogy milyen tárgyakat kedvelsz, azokban milyen eredményeket értél el. Esetleg tanulmányi versenyek stb.

A végén a hobbyjaidról sporttevékenységeidről is írhatsz...

2011. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

tartalmilag:

anyakönyvi adatok(név születés)

iskolák(hol, mit, milyen eredménnyel)

további célok és miért épp az(hova felvételiznél, és miért éppen oda)

formailag:

Én azt vettem észre, hogy ma már kevesen használnak töltőtollat, pedig azzal sokkal szebben lehet írni. S ha fekete tintával szép kiírt kaligrafikus írással adnád be -azaz egy kicsit odafigyelnél a külalakra- a külsőségek is méltóak válnának a (minden bizonnyal igen értékes tartalomhoz. -Szépség, mely belőled magadból fakad!

2011. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!