Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A világűr végtelen?

A világűr végtelen?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 00:15
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Ki mondja azt,hogy a világűr nem tudományos megfogalmazás.Talán az,aki kiszámolta a világegyetem tágulását és megjövendölte évre pontosan mikor lesz vége ? Ki látta ezt a moszkvai vak nagynénikém nem !
2010. dec. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
nem,mert a végén egy nagy spanyolfal van
2010. dec. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim válasza:
56%
“Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos.” Albert Einstein
2011. jún. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim válasza:
Előző vagyok. Lehet ,hogy a mi univerzumunk csak egy atom egy sokkal nagyobb-ban. Szerintem a világűrnek vannak korlátai azért lehet korlátlan.
2011. jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
68 %. Meghajolok a tudomány előtt, de mégis kikívánkozik belőlem az a szlogen, hogy Ki látta ? Válasz: az a moszkvai vak nagynénikém.
2011. jún. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Senki se tudja, de becslések szerint kb 2 BILLIÓ galaxis van a világegyetemben. A mi galaxisunk a Tejútrendszer, amiben egy elemi részecske a földbolygó. Jelentéktelenek vagyunk univerzum szinten.
2018. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

Látom kiemelted, pedig már 8 év eltelt, amióta kiírtad.

Szóval.


SZERINTEM

A világmindenség eleve a 3-nál (jóval) több térbeli dimenziós. (Ez igazából nem is elmélet, hanem tény). Szerintem a világmindenség egy minimum 6D-s "multiverzum". (Hogy miért nem "csak" 4 vagy 5D-s, később elmondom).

A 6D-s multiverzumban végtelen (hogy szerintem mi a végtelen, azt is leírom késöbb) 5D-s univerzum létezik. Van a mi 3 dimenziós terünk. Mivel tudjuk, hogy léteznek fekete lyukak, és feltételezzük, hogy féregjárat is létezik, így, mivel a 2D-s papírt csak a 3D-ben tudjuk "hajtogatni, gyűrni" így ebből logikusan következtethetjük, hogy a 3D-s teret csak a 4D-ben tudjuk "hajtogatni, gyűrni". Tehát alap esetben minimum 4D-s. De, mivel tudjuk, hogy az univerzum tágul, így ez az egész 4D-s tér tágul (bocsánat, téridő). De, szerintem egy tér a saját terében nem tud tágulni, így kell egy magasabb térbeli dimenzió, amiben tágulhat. (Ha "csak" 3D-s lenne az általunk ismert világegyetem, és ez tágul, akkor kell lennie "végének". Ha nem lenne, nem tudna hova tágulni. De tegyük fel van vége, hiszen tágul, akkor eddig a tágulás előtti "térben", ami nem is tér, hanem semmi, akkor az micsoda, mi volt előtte, hiszen egyszerűen "semmi" nem létezhet. A semmi nem egy tér, ahova tágulhat a tér. A térnek tér kell, ahova tágulhat, ez az egész igaz a 4D-re)

Így, mivel eleve a az univerzumunk 4D-s, és ez az egész tágul, akkor kell lennie egy 5D-nek is, amiben tágulhat. Ezért 5D-s minden univerzum. (Minimum).


Ha igaz a multiverzum elmélete, akkor több 5D-s univerzum létezhet. Két ugyan olyan "térben" még egy ugyan olyan tér nem létezhet, akkor kell lennie egy 6D-nek is, amiben a 6D-s térben vannak az 5D-s multiverzumok. A 6D-s térben végtelen számú 5D-s univerzum létezhet.

Mi a végtelen szerintem?

Ha igaz az, hogy minden megtörténik, csak egy másik univerzumban, akkor létezhet egy szinte majdnem ugyan ilyen univerzum, csak azzal a különbséggel, hogy ma reggel jobbra vagy balra néztem először, amikor át akartam menni a zebrán. Van olyan univerzum, amelyikben én vagyok a miniszterelnök, van olyan univerzum, ahol Hitler nyerte a háborút, stb. És van olyan univerzum, hol a fizika törvényei is más. Ha belegondolunk, akkor végtelen univerzum létezik, hiszen ez már végtelen variácó. 7 milliárd ember él ezen a bolygón, mind a 7 milliárd ember millió döntést hoz egy nap, így ez már 7 milliárd X millió/nap. Az emberiség már relatív régóta van itt, akik döntéseket hoznak nap mint nap. Ha minden ember döntése megtörténik, akkor ez már tényleg végtelen variáció, így végtelen lehetőség. És akkor az állatokról nem beszéltem, akik szintén döntéseket hoznak. Az idegen bolygókról, civilizációról meg megint nem beszéltem, akik szintén döntéseket hoznak. És igen valószínű, hogy a multiverzum elmélete igaz, nézd meg a az "Univerzum vagy multiverzum?" c. dokumentum filmet (youtube-on is fent van). Nem írom le, az túl hosszú lenne.

Tehát igaz a multiverzum elmélete.

Ha ez igaz, akkor minden döntés, amit meghozok, az valójában végtelenszer megtörténik végtelen másik univerzumban.

Tehát nem elég az, hogy végtelen lehetőség van, még a végtelen lehetőség minden lehetősége is végtelenszer előfordul. Ez már végtelen a végtelenediken.


Tehát szerintem nem ilyen egyszerű a kérdésed.

Az univerzumunk egy 4D-s hipertér, ami tulajdonkébben egy 5D-s hipertér, ebben tágul. A 3D-s tér a 4D-ben önmagából indul és végződik, így tulajdonképpen végtelen is és véges is.

A 3D-s tér a 4D-ben végtelen. A 4D-s tér az 5D-ben tágul.

Az 5D-s tér egy univerzum, ami a 6D-s multiverumban van.

A 6D-s multiverzumban végtelen 5D-s univerzum van. (A fent definiált végtelen). Ez szerintem túl sok végtelen, ezek nem férnek el a 6D-ben. A 6D-nek is tágulnia kell, hohy helyet szorítson az egyre több univerzumnak. De tudjuk, (illetve én gondolom úgy) hogy egy térbeli dimenzió csak egy magasabb térben tud tágulni, így tulajdonképpen van 7D is, amiben a 6D tágul.

Az is lehet, hogy végtelen számú dimenzió van, és mindig van egy magasabb térbeli dimemzió. Így végtelen számú végtelen van. De minden dimemzóban végtelen számú végtelen van, de lehet, hogy végtelen dimenzió van, melyekben mindegyikben végtelen számú végtelen van.

Most akkor összesen hány végtelen van? Végtelen.



Most akkor mond meg, hogy végtelen-e a világűr vagy sem?


Már egy szintű végtelent se képes felfogni és megérteni az ember, és soha nem is lesz rá képes, nem hogy végtelen a végtelenediken a végtelenediken a végtelenediken a végtelenediken és ezt leírhatom végtelenszer.


Ez egy olyan dolog, amit az emberi elme egyszerűem felfogni nem képes.

2018. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
0%

Az univerzum természetesen véges. Nézz képeket.


Beírod google képkeresőbe hogy "universe map" és láthatod.

2018. dec. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
34%
Az univezum akkora, ameddig az ősrobbanás óta a fény eljutott. Azaz egy 13.7 milliárd fényév sugarú gömbröl beszélünk.
2018. dec. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

#29

Hatalmasat tévedsz.

A belátható Univerzumunk 13,7 milliárd fényév.

A nem beláthatót 80-90 milliárd fényévre becsülik a szakik.

Másfelől, attól, hogy "csak" ennyi, az még korántsem biztos, hogy azt jelentené, hogy "csak" ennyiből áll a Világegyetem.

2018. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!