Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A világűr végtelen?

A világűr végtelen?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 00:15
1 2 3 4
 11/39 ToXeN ***** válasza:
100%
Szerintem amiBEN a mi univerzumunk tágul, az a végtelen (vagy ha nem is végtelen sokkalta nagyobb mint amit fel tudunk fogni). De azt nem tudom elfogadni hogy 13,7 milliárd fényévnél van egy határ... ugyanmár, mondjátok meg nekem ti miért hiszitek ezt, mi felett siklott el a figyelmem?? Ismerem az ábrát miszerint egy lapult gömb-féle az univerzumunk (ameddig ma tágult), de akkor azt mondjátok meg ha lenne egy űrhajóm, mi akadályozna meg abban hogy elmenjek oda ahova csak 1 év múlva fog tágulni az univerzumunk?? Az a válasz meg nagyon sántít számomra, hogy ott még nincs tér...
2010. dec. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Több, általunk még fel sem ismert dimenziók sokaságában változik és szerintem a világmindenség kiterjedése ezért nem ismerhető meg illetve nem jelenthető ki hogy véges vagy végtelen.
2010. dec. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Szerintem meg emberi aggyal felfoghatatlan az egész!
2010. dec. 23. 17:26
 14/39 anonim ***** válasza:
Nem ! Felfogható minden ami anyagi. Olyan az univerzum mint egy lufi ami tágúl amikor felfújják és a rajta levő potok egyre messzebb lesznek egymástól, de egy rajta levő hangya nem tudja elhegyni hanem körülér ugyanígy van az univerzummal is.
2010. dec. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 ToXeN ***** válasza:
Utolsó! 14:15-ös vagyok, éppen ez az amit nem tudok elfogadni, főleg ha az ősrobbanás csak az anyagot szórta szét, nem a teret, tér volt előtte is, hiszen abban tágul, abban történt az ősrobbanás is... nem a tér tágul hanem az anyag amit szétszórt ez a robbanás, éppen úgy mint egy repeszgránátnál (ha nem lenne gravitáció), és ha csak az anyag tágul, akkor nincs akadálya, hogy túlmenjek azon a ponton, ameddig ma ért a tágulás!
2010. dec. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Nem ! Teljesen fogalomzavarban vagy. A tér az anyaggal és az idővel együtt van. Együtt tágulnak és valójában a téridő volt előbb, anyag csak később lett. A lufi a téridő és az anyag együttese. Ahogyan felfúvódik a lufi, ugyanígy az univerzum is mindannyiunkkal.
2010. dec. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a világmindenség szótárában olyan mint téridő nem létezik,mivel ez csak földi megfogalmazás.Sok tudománynál bebizonyosodott már at ellenkezője.Fel fogni sem tudjuk a kérdés értelmét,hiszen az emberi agy a földi megismerés és annak szűkebb kereteit tudja csak megvizsgálni,mivel tudásunk a kutatások alapján fejlődik és annak bizonyitéka a modellezés során váli igazzá,amit pl Svájcba is végeznek.Az az igazság,hogy tudjuk miből és milyen anyagból áll össze az emberi test, de a kémiája szerint olyan bonyolult, hogy emberi agy fel sem tudja fogni és a kapcsolatos kérdéseket megfogalmazni.Ez is csak egy okoskodás részemről de az igazságot mégsem sajátitom ki ! hisz itt a nagy Ő vagy mit tudom én !
2010. dec. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Mivelhogy még senki sem érte el a végét tudomásunk szerint ezért ebből azt feltételezhetjük, hogy végtelen.
2010. dec. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

A "Világegyetem-világűr" szó nem tudományos megfogalmazás.

Az Ősrobbanás "vonzáskörzete" (most hívjuk Univerzumnak), azaz az Ősrobbanás által kilökött anyag mennyisége véges, azt hiszem ki is számolták, mennyi. Mivel ez a tágulás nem fog örökké folytatódni, ezért a mi Univerzumunk véges.

Ellenben van azon kívül egy csomó minden, amit mi valószínűleg soha nem érhetünk el, mert tíz a sokezrediken fényévre van innen. Olyan messze, hogy oda soha nem jutunk el (valószínűleg). És ez, az Univerzumok összessége (multiverzum) jelenlegi tudásunk szerint végtelen.

2010. dec. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
A "csomó minden" nem helyén való megfogalmazás! A sok minden már annál inkább és attól még, hogy úgy tűnik, hogy szakszavasan fogalmazok meg valamit, attól még nem lesz más minden. OKOSTOJÁS
2010. dec. 27. 09:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!