Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem lenne hatékonyabb, ha...

Nem lenne hatékonyabb, ha globálisan folyna az űrkutatás?

Figyelt kérdés

Sokkal több pénzt lehetne így erre költeni és az ezzel megszerzett tudást a résztvevő országok megosztanák. Viszont nem lehetne tag Észak-Korea és Irán.

Már rég ott tarthatnánk, hogy a Mars terraformálásának lehetőségeit vizsgálnánk a Marson!


2010. nov. 27. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Dehogynem... Minden kutatás sokkal hatékonyabb lenne. Csak akkor azok az emberek, akik manapság a dollár trilliárdjaikra élveznek, most kénytelenek lennének másfajta maszturbálási lehetőségek után nézni. Ezt pedig nem akarják.


Amúgy, miért ne lehetne tag Észak-korea és Irán? Ott is vannak nagyon zseniális emberek. Az, hogy a vezetők idióták, arról nem az egyszerű, hétköznapi ember tehet. Viszont lehet, hogy az az egyszerű, hétköznapi ember némi képzéssel a legnagyszerűbb rakétatudós lenne. Csak épp nem tud kiemelkedni. De attól még nem kéne egyetlen népet sem lenézni.

2010. nov. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért? A nemzetközi űrállomás nem elég nemzetközi? A két legnagyobb űrhatalom csinálja más országok részvételével is.
2010. nov. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért nem lehetnének tag, mert egy ilyen globális űrkutatás esetén a hozzávaló technikákat is "közösen" közös pénzből fejlesztenék és az így szerzett tudást megosztanák a tagállamok között. Ha mondjuk egy olyan űrhajót fejlesztenének, amit fuziós reaktor lát el energiával (tudom nagyon sci-fi), akkor ez a technológia egyszerűen nem juthat ilyen államok kezébe. Most is mit csinálnak már? Az persze egyértelmű, hogy koreai és iráni származásúk lehetnek tudósok, de nem állampolgárok, mert akkor az ipari kémkedés lehetősége fenn áll.
2010. nov. 27. 19:48
 4/5 A kérdező kommentje:

"Miért? A nemzetközi űrállomás nem elég nemzetközi? A két legnagyobb űrhatalom csinálja más országok részvételével is."

Nem. Kiszámoltam, hogy a ma a létező nemzeti űrprogramok helyett, ha a fejlett és fejlődő (de nem szegény afrikai) államok éves GDP-jük 1%-át erre költenék, akkor a NASA költségvetésének több százszorosa állna rendelkezésre. Ilyen erőforrásokkal már kolonizálni lehetne a Marsot, de a Holdat minenképpen. Tudom, most jön az hogy minek! De a holdraszállásból mennyi technológia került át a civil életbe?! Szóval szerintem mindenképpen van megtérülés. Csak nem azonnali.

2010. nov. 27. 19:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, ezt hívom én igazán diszkriminációnak. Ipari kémkedés, istenem...


Amiről te beszélsz, akkor fog megvalósulni, ha már nem egymást írtjuk. Ezzel az erővel Izrael miét léphetne be?


Az, hogy valaki állampolgár egy adott országban, attól még nem idióta... Nem tűnt még fel neked, hogy nem a hétköznapi ember csinálja az atombombát?


Amúgy meg szerinted, ha ezeket az államokat embargó alá veszed, attól még nem lenne esélyük technológiához jutni? Pont, hogy az lenne az egész földnek a célja, hogy mindenki, egyenlően jusson a tudáshoz, és egyenlően tudjanak együtt adni a közösbe, lehetőségekhez mérten. Te meg, csak azért, mert a szerencsétlen Észak koreába született, te közölnéd, hogy szar ügy, ott halsz meg? Ennyi erővel ki lehetne zárni a fél világot. És máris eljutottunk napjainkhoz...

2010. nov. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!