Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az az elmélet, amit habár...

Mi az az elmélet, amit habár tagadnak, de te nagyon is lehetségesnek tartasz?

Figyelt kérdés

nov. 6. 07:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

18. Nehéz úgy bizonyítani valamit, hogy ha maga a kérdés feltevése is az illető karrierjét veszélyezteti. Nem tudom, hogy erre lesz e valaha válasz.


Viszont más állatokban bizonyítottan vannak viselkedésbeli eltérések fajtánként.

nov. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

21

De az ember az egy faj, attól, hogy más a bőrszíned nem leszel más faj. Homo Sapiens-nek hívják amúgy.

nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

22:


Akkor a rasszizmust hogyan fordítanád magyarra?

Akkor értsed más fajta embereknek, ne más fajúaknak, de mindenképp érthető a 21-es válasza és minden szinten helyes, nem kell kákán is niggerezést keresni.

nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

22. Ezért nem fajt írtam, hanem fajTÁT.


A kutya is egy faj, Canis lupus familiaris. Genetikailag nagyon közel állnak egymáshoz, mégis sok fajtája van, amiknek nem csak a fizikai tulajdonságik térnek el.

nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
75%

23

Nem kell mindenhol nigerezés keresést keresni sem.


24

Jogos. Bár annyiban azért nem tetszik a példa, hogy ott specifikusan az emberek szelektálták a kutya fajtákat, míg az embereknél ilyen nem volt, csak a környezet különbözött. Nem látom okát, hogy ez miért hozna intelligenciában különbséget (bőrszín meg ugye logikus).

Voltak kísérletek egyébként országonkénti (aminek valamennyire korrelálnia kell ugye a "fajtákkal", különböző populációkkal, tekintve, hogy pl. afrikában elsősorban feketét, európában elsősorban fehérek vannak). Viszont itt én csak olyanról tudok afrikából, ahol a kutatás elvégzője rossz munkát végzett (nagyon kicsi minta szám, angol teszt iratása olyanokkal, akik nem tudnak angolul, stb). Illetve ezen felül ugye ott a Flynn effekt, ami esélyes, hogy torzítja az adatokat (pl. simán lehet, hogy a 100 évvel ezelőtti amerikaiak ugyanannyit érnének el, mint a mostani afrikaiak).


Ami objektívebb képet mutatna az az lenne, ha tudnánk a genetikai hátterét az IQ-nak, tudtommal erre sok kutatás van, de egyelőre még nem sikerült kideríteni. És ugyebár ez csak egy része, az oktatás is számít

nov. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!