Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A közeljövőben lehet rá esély...

A közeljövőben lehet rá esély hogy olyan meggyógyíthatatlan betegségeket is kezelni tudjanak, mint például a vakság, halláskárosodás, szerv- és végtagvesztés, bénulás, nagyobb égési sérülések?

Figyelt kérdés
Én nagyon örülnék neki ha ez pár tíz éven belül lehetséges lenne.

tegnap 21:47
 1/5 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Vannak ígéretes eredmények, persze az sem mindegy ki miért vak/süket/béna... A végtagok más kategória, ott még nem tart a tudomány, hogy új kezet vagy lábat növesszenek valakinek. Égési sérüléseknél a bőrátültetés is segíthet, ez már rutineljárásnak számít, persze egyenlőre csak kisebb felületeken, mert ugye azt a bőrt valahnnan el kell venni. Valahol olvastam, hogy sikerült laboratóriumban "műbőrt" elő állítani, de nem tudom, hol jár ez a projekt.
tegnap 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Már nagyon ideje lenne... Bár ilyenekre fordíthatná az emberiség jobban az energiáját, minthogy feltörő idiótákkal kell örökké küszködni.

Ha arra gondolok, hogy még a huszonéve tíz évvel ezelőttre beígért, nevetségesnek tűnő hajhagyma-szaporítás se megy, akkor azt valószínűsítem, hogy a mi nemzedékünk sajnos már nem részesül a fent sorolt vívmányokban, inkább a következő esélyes, feltéve ha nem esünk vissza valami világégés miatt a boszorkányégetések szintjére.

tegnap 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsit többet kéne az őssejtvizsgálatokkal foglalkozni.

Végtagnövesztéshez pedig a szalamandrákkal.

De hát erre nincs pénz. Rakétára és Szifon32-re van.

tegnap 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha lenne rá lehetőségem én tuti hogy ebbe fektetnék
tegnap 23:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Még a Covid/influenza gyógyszereket sem csinálták meg, pedig most már tényleg egyenesben voltak, több kísérlet is majdnem kész volt.

De nem.

És 15 éven belül most már akkor se lesz meg, ha holnap elkészülne, mert előbb ki kell próbálni, és most már nincs rövidítés.

Vakcina van, de azt is évente újra kell készíteni, és egyre kevésbé hatásos.

Gyógyszer az nincs.

tegnap 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!