Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 85-90dB okozhat halláskárosodá...

85-90dB okozhat halláskárosodást ha közel vagyunk hozzá?

Figyelt kérdés

Angol oldalak úgy írják,hogy 120dB az ami akár egy másodperc alatt is okozhat hallásvesztést,de 85-ig több óráig is bírja a fül,oké de milyen távolságból? Mert az is számít

Azért kérdezem,mert véletlen max hangerőn hagytam a telefonom(volt egy videó facebookon ami csak úgy volt hallható ha feltekerem,és aztán elfelejtettem visszavenni),aztán úgy kezdett el csörögni itt mellettem/alattam az asztalon. Elég kellemetlen volt,közel volt a fülemhez de 1-2 másodperc alatt gyorsan kinyomtam. Ez ugye nem nyírhatott ki a fülben szőrsejteket vagy valami kárt tett a belső fülben?


2022. márc. 22. 14:04
 1/7 B2man ***** válasza:
A hangerő, hangnyomás,(dB), a távolsággal csökken. 90 dB néhány perc alatt csak átmeneti halláscsökkenést okoz...
2022. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Z003 ***** válasza:
100%

A maximum amit egy átlag telefon maximum lead az 105dB. Ez kb 4 perc után okoz maradandó halláskárosodást.


Általános szabály hogy ha megduplázod a távolságot közted és a hangforrásközt akkor a felére csökken a hang erőssége. A 105dB közvetlen közelről értendő kb 1cm, nem tudom hogy milyen messze volt tőled a telefonod de, de feltételezem hogy kb 30-50cm (leírásod alapján). Ami azt jelenti hogy kb 73-75 dB-es hang érhetett téged. Ami lehet kellemetlen, viszont nem okozhat maradandó halláskárosodást.

2022. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy láttam az Iphone-ok tudnak 100 felett,de a többi max 85


Amúgy pont 30 centire volt a fülemtől,megmértem most

Csak az a baj,hogy azóta hangérzékenységet kaptam,tehát pl. a forgalom zaj kellemetlen a fülemnek és füldugót kell hordjak :(

2022. márc. 22. 15:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy csecsemő simán produkál 100-120 decibelt (keress csak utána, vannak tudományos közlemények a témában), és "kinyomni" se olyan egyszerű őket. A legtöbb szülő mégis megússza halláskárosodás nélkül. Nyugodj meg.
2022. márc. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
azért is volt kellemetlen, mert a telefon külső hangszórója leginkább magasabb frekvenciákon sugároz, ott érzékenyebb a hallásunk
2022. márc. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz 80-90 DB-től túl nagy bajod, egy átlag ember ennél nagyobbat is megél nap mint nap
2022. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jó igaz. Csak nekem ultra érzékenyek a füleim,nem normálisan. Pl valaki simán tud 1 órát fejhallgatón zenét hallgatni nekem annyi után megfájdul és eltompul a hallásom hiába alacsony hangerőn, és pihentetni kell pár napot míg visszaáll,

Meg kiskoromba sokat fájt,fel is szúrták

2022. márc. 23. 17:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!