Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az állandó fuldugo használat...

Az állandó fuldugo használat okozhat hallaskarosodast?

Figyelt kérdés
Sajnos van egy ceg, amely honapok ota irto idegesito hangon utemel. Tobb eves ceg de csak most hallani, eddig csend volt. Mar irtam a polgármesteri hivatalnak.. Ott azt kérték, hogy azonositsam be a zajt pontosabban. Én mar megjeloltem nekik a ceget, de pontosabban kell nekik, hogy mi zug.. Tovabb fogok menni de kétlem, hogy barmi tortenne. A fuldugotol mar faj a fülem, illetve akkor meg a fulzugast hallom. Lehet valami bajom ha sokat használom? Ha nincs a fulemben akkor konkretan idegrohamot kapok es nagyon rosszul viselem, zokogok. Egy eve koltoztem ide es nincs lehetosegem koltozni megint. Nézegetem ezeket a kapszulas fultokokat. Vajon az megoldas lehet? Valami egyeb otlet? Hangszigetelő fuggony? Mizofoniam van es felek, hogy megorulok
2020. okt. 16. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Okozhat.

Sőt!

2020. okt. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát azért nekik is jó lenne tudni, hogy mit jelent számodra a zúgás.
2020. okt. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hat azt korulirtam nekik milyen hang es hogy melyik epuletbol jon. Mivel nem vagyok szakember nem tudom, hogy melyik gep az

.. Ennek tükrében kell irnom a Jegyzőnek vagy mas hatosagnak.

2020. okt. 16. 01:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, akkor szerintem itt nézelődj, sokan írnak tapasztalatot különféle füldugókról és zajcsökkentő fejhallgatókról:


[link]

2020. okt. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz gond, ha rendszeresen eljársz a gégészhez és megnézeted a füleid. Ő ki is tudja tisztítani. Éjszakára nyugodtan használd.
2020. okt. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem egyértelmű, hogy a kérdező a nap 24 órájában szeretne füldugót használni, vagy csak éjszaka, vagy csak a nap azon részében, mikor azt a bizonyos zajt hallja.


A sima éjszakai füldugóval nincs gond, ha normálisan használod nem kapsz fertőzést, esetleg időnként el kell majd menned a fülészetre a fülzsírt kimosatni, és persze fertőzés gyanúja esetén is azonnal. Ha egész nap kell, akkor meg variálnám a megoldásokat (éjszaka jól záró szivacs füldugó, nappal fültok vagy noise-cancelling headset).

2020. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De jokat írtok, köszönöm szépen.

Bocsanat, gyorsan írtam ki a kérdést. Igazabol csak a napközbeni zaj keszit ki, mert egyébként maga a haz hihetetlenül csendes.. Így ezert megjobban feltunik, ha valami rendellenes hang hallatszik. Van amikor reggel 7 tol este 20 ig megy ez a hang... Altalaban otthon vagyok,igy szabadnapokon mindig be kell dugnom a fulemet tobb orara. Köszönöm a linket es a hedset otletet.

2020. okt. 16. 22:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Még jobb, ha háttérzenét engedsz, amit Te is élvezel és a füleidnek sem káros. :)
2020. okt. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!