Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Koromszag mennyire ártalmas...

Koromszag mennyire ártalmas az egészségre?

Figyelt kérdés

Még nem fűtöttem be, de egy kicsit fázok.


Gyűjtöttem be vaslábosba köveket, csináltam alá talpakat hogy megálljon, raktam alá egy olajmécsest és meggyújtottam.


Nagy a láng, szépen melegszik, de ahogy érintkezik az aljával erősen kormolja azon a ponton.

Erős koromszag érződik, de nem füstöl.


Az a kérdésem hogy a koromszag mennyire ártalmas az egészségre?


Egyes házaknál úgy tudom hogy érződik a koromszag, arra lennék kíváncsi hogy mennyire mérgező vagy halálos?


Az lenne a legjobb, ha valaki olyan írna aki ért is hozzá.


Amúgy a vas jó hővezető, a kövek is át tudják venni és tudják sugározni.


Régi 20. század eleji technika, egy megoldás arra ha valaki fázott.



szept. 16. 12:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"vasedény és kövek nélkül többre mennék?"

Pontosan!

Olyan kis teljesítménye van a lángodnak, hogy úgysem fogja befűteni a szobát.

De ha mér köveket is használsz, meg kormoz (tehát nem jó az égés), akkor az még csökkenti a teljesítményt is.

szept. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy egy helyiségben normálisan meleg legyen, ahhoz a falakat kell felfűteni, hisz azok hőkapacitása több százszorosa is lehet a légtér hőkapacitásának.
szept. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos termodinamika 1. törvénye szerint, teljesen mindegy, hogy hány lábost, követ, cserepet használsz. Mindenképpen a láng teljesítménye határozza meg, hogy mekkorát fog melegíteni. Sajnos egy (2,3,4) mécses lángja nagyon kis teljesítményű. Nem véletlen, hogy egy kályha sokkal nagyobb.
szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Satorban azert jo koveket melegiteni, mert a satorban ha kikapcsolod a hokozlot (mecses, futotest, akarmi), akkor 15 perc mulva mar hideg van benn, mert nincs ami eltarolja a hot. Kovekkel sem lesz melegebb bent, csak azt a kis meleget meg nehany oran at kisugarozza a ko. Cserebe joval tovabb tart felfuteni a satrat kovekkel, mint kovek nelkul, mert sokaig a kovek nyelik el a hot, nem a sator levegoje.

A rozsdamentes es nem rozsdamentes acel kozott nincs lenyegi kulonbseg hovezetes/hoszigeteles szempontjabol.

tegnapelőtt 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A kövek azért jobbak, mert a láng hője jórészt felfelé megy, a plafon környékét fűti, a kő meg minden irányban sugároz.

De a kormos égés akkor sem hatékony.

tegnapelőtt 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg a ko azert is jo, mert egy mecsessel sokkal bajosabb a labadat melegiteni alvas kozben :)
tegnapelőtt 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

De a legnagyobb hőkapacitása még mindig a víznek van.

Melegvizes palack a legjobb.

tegnapelőtt 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!