Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Koromszag mennyire ártalmas...

Koromszag mennyire ártalmas az egészségre?

Figyelt kérdés

Még nem fűtöttem be, de egy kicsit fázok.


Gyűjtöttem be vaslábosba köveket, csináltam alá talpakat hogy megálljon, raktam alá egy olajmécsest és meggyújtottam.


Nagy a láng, szépen melegszik, de ahogy érintkezik az aljával erősen kormolja azon a ponton.

Erős koromszag érződik, de nem füstöl.


Az a kérdésem hogy a koromszag mennyire ártalmas az egészségre?


Egyes házaknál úgy tudom hogy érződik a koromszag, arra lennék kíváncsi hogy mennyire mérgező vagy halálos?


Az lenne a legjobb, ha valaki olyan írna aki ért is hozzá.


Amúgy a vas jó hővezető, a kövek is át tudják venni és tudják sugározni.


Régi 20. század eleji technika, egy megoldás arra ha valaki fázott.



szept. 16. 12:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
És azt is leírnád: mitől lesz melegebb ha a mécses nem közvetlenül a levegőt melegíti hanem a köveket? Egyébként nem korom szagot hanem füst szagot érzel. A korom lehet hogy mérgező, a korom szag ilyen mértékben nem hiszem.
szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Állítottam a magasságon. Már nem érintkezik az aljával a láng, attól kormolt.


Hát elvileg a felforrósodott vas és a kövek leadják a hőt mint a fűtőtest esetében.


Amúgy természetjáró is mutatta ezt a technikát erdőben, sátrazásnál, ott sikerült legalább +10 fokot kitermelni beltérben.

szept. 16. 13:28
 3/17 A kérdező kommentje:

"A korom lehet hogy mérgező, a korom szag ilyen mértékben nem hiszem."


A láng normálra volt beállítva, ha nagyon nagy akkor szokott füstölni, kormolni.


Szóval a láng mérete nem lehet.


Az volt a baj hogy közvetlenül érintkezett a lábos aljával és mivel olajjal dolgozik, gondolom elkezdett kormolni.


Koromszag volt, nagyon büdös, kicsit be is szédültem, ez ihlette ezt a kérdést.

szept. 16. 13:32
 4/17 anonim ***** válasza:

A félig elégett szénhidrogének szagát érzed, melyek eléggé károsak az egészségre ahhoz, hogy kerüljük a belélegzésüket. Már nem az ókorban élünk, ezért kevés kivétellel már csak zárt égésterű készülékeket használunk. A koromképződés nem tűrhető.


Ezért szerezz be megfelelő tüzeléstechnikát és/vagy tanulj meg tisztán tüzelni!

szept. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
"elvileg a felforrósodott vas és a kövek leadják a hőt" Ez igaz. De az is igaz, hogy gyakorlatilag a vas és a kövek az olajmécses lángjától melegedtek fel, ami egyébként közvetlenül a helyiség levegőjét melegítette volna.
szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Azért próbálom vassal (a zománcozott edények általában abból készülnek), mert a rozsdamentes acéllal már megjártam, ugyanis az nem vezeti, hanem tartja hőt.


Elég kicsi a tákolmány, lehet hogy egy 5 literes fazékkal kéne próbálkoznom és nagyobb tűzzel (minimum 2-3 láng).


Most kb. annyira érzem a meleget hogy mellé ülök, de a szobát nem fogja feljebb húzni.


Ne nézzetek furán rám, én ilyen kísérletező, minimalista alkat vagyok és nagyon élvezem! :)


Amúgy "vicces" hogy 1-2 hete még meg akartunk pusztulni a hőségtől! :)

szept. 16. 13:40
 7/17 A kérdező kommentje:

4. Erre gondolsz?


[link]


"A szénhidrogén-mérgezés tünetei: károsodhat a vese, máj és a csontvelő is. Idegi panaszokat is okoz, romlik a koordinációs képesség, szédülés, álmosság, súlyos esetben pedig kóma léphet fel. A szívre is káros hatással van a mérgezés, megnagyobbodhat a szív, ritmuszavarokat, sőt akár szívmegállást is okozhat."

szept. 16. 13:43
 8/17 A kérdező kommentje:

5. Akkor azt mondod hogy vasedény és kövek nélkül többre mennék?


Hogyan melegítsem fel a levegőt?


Lehet hogy valami zártabb tér kéne amiben jobban felmelegszik a levegő, de van rajta szellőző amin tud távozni a meleg levegő. Ventilálás szerintem szóba se jöhet.

szept. 16. 13:50
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező - sértődés ne essék - de elmélkedéseidet elolvasva arra a meggyőződésre jutottam, hogy neked nem szabadna még gyufával és hasonlókkal játszanod - hisz a lakástűz egy nagyon kellemetlen ügy!

🤦

szept. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Tótiában valaki hónapokat élt úgy, hogy a szemétégetéshez egyáltalán nem használt semmiféle tüzeléstechnikát a lakásában:

[link]

szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!