A tudósok azért fogadták el későn, a 60-as években az Ősrobbanást, mert addigra már össze tudták egyeztetni a materialista/ateista eszmékkel?
Már a 20. század elején Lemaître számításai, a módosítatlan Einsten-egyenletek és Hubble megfigyelései alapján is nyilvánvaló volt, hogy a világ nem lehet statikus.
Egyszerűen nem igaz, hogy Penzias-ra és Wilson-ra kellett várni, amíg előjöttek a Háttérsugárzással (akik, ha jól tudom, nem is hittek az ősrobbanásban). A Háttérsugárzás már nem osztott, nem szorzott semmit. Kb. olyan, mint amikor 2004-ben megtalálták a Tiktaalk fosszíliáját: csak a hab volt a tortán, nem azzal lett igaz az evolúció.
Hawking ha jól emlékszem, arról ír, hogy a szovjet tudósoknak nem tetszett az ősrobbanás, mert az, hogy az univerzumnak kezdete van, vallásosan is értelmethető.
Na szóval, csak nem arról van szó, hogy Penzias és Wilson idejére a tudományos világ már össze tudta egyeztetni a modellt a materialista-ateista eszmékkel, ezért fogadta el?
#9
Velem hiába vitázol, én agnosztikus vagyok. Nem ragaszkodom egy értelmes lényhez (teremtőhöz) de nem is zárom ki.
Jelenleg viszont, - ha racionálisan közelítem meg a témát -, azt látom valószínűbbnek, hogy az egész világ a semmiből bukkant elő, spontán módon.
Nem vitatkozom, csak a téves elképzeléseidet igazítom ki. Szerintem érdemes lenne elgondolkodnod rajta.
A másik: nem tudjuk megmondani, melyik a valószínűbb.
Ezen kívül: ha a világ a semmiből lett, akkor ez hogyan működik?
Hogyan lesz a semmiből valami, és minek a hatására, amikor ott tér, idő és anyag sincs?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!