Tényleg Bolyaitól származik a relativitás elmélet? Tesla tényleg feltalálta a nullponti energiát, amivel szinte végtelen energiát lehet kapni? És halála után tényleg felégette az iratait a CIA? Megint csak a nem bizonyított konteóskodás, vagy igaz?
Persze, mert egyszerūbb elhinni valamit (főleg, ha kanos kis csorkéknek mondja egy pornós csak), mint tudást szerezni és logikusan belegondolni valamibe.
Végtelen?! Te ismersz bármit ami végtelen ebben a világban? Mert én egyetlen dolgot sem tudok mondani, amiben biztos lehetek, hogy végtelen…
Legközelebb ne nézz tiktokot, és akkor nem fogsz ilyen ostobaságokat kérdezni!
"Annyian hisznek neki."
Erre az egzakt válasz így hangzik:
Nagy a 3,14-n a 6 alma!
Rengeteg hamis dolognak hisznek milliók. Ez a manipulátorok eldorádója.
A relativitáselmélet bár végtelenül egyszerű, mégis rendkívül bonyolult és nagyon sok tulajdonsága van. HA valaki egyet közülük felismer, attól még nem lesz egy átfogó elmélet megalkotója (Einsteinnek 10 évébe tellett, míg a speciálistól az általánosig eljutott).
Nincs nullponti energia abban az értelmezésben, ahogy a szövegedből vélelmezhető. Ezt számos általános elv biztosítja. Más összefüggésben lehet értelmezni, de ilyen következtetés hamis.
Iratokat égetni és mindent felégetni az durván más. A minden felégetésére a CIA akkor se képes, ha elemi érdeke és ott mindenki akarja is, meg segítik is. Gondoljuk meg, egy átlagembernek is hány papírja van szerteszét, hát még egy efféle embernek.
Ezek az állítások mind hamisak, de azt kell látni, mindenki mást ért alattuk, és aki nem ért e tudományos területekhez, juthat arra, hogy "van benne igazság". Csakhogy az is két dolog, hogy "igaz" vagy "valami igaz belőle".
Csak a szokásos szenzációhajhász féligazságok...
Az első kérdésedre a válasz: részben igaz. A specrel a századfordulón már "benne volt a levegőben", Einstein tulajdonképpen csak rendszerbe foglalta az addigi eredményeket (az áltrel már más kérdés). Bolyai, Lobacsevszkij, Lorentz, stb. már gyakorlatilag rájöttek a specrel alapjaira, de Einstein volt az, aki összerakta a darabokat.
És a másik kérdés: Tesla... Nehéz objektíven értékelni, mivel a szabadalmazatott -és emiatt pontosan dokumentált-ötletei mellett elég sok mindenen dolgozott, amiből nem lett semmi. Ezekről nem nagyon készített feljegyzéseket -elég paranoiás módon féltette az eredményeit a konkurenciától-, amiről.igen, az is elég nehezen érthető vázlat. Ellenben elég jól értett a marketinghez, így tudta, milyen szenzációkkal és érdekességekkel tudja felkelteni az emberek érdeklődését -és ezt ki is használta. Élete végén pedig rengeteg feljegyzését megsemmisítette -egyrészt hogy ne kerüljön mások kezébe, amin dolgozott, másrészt pedig sok ctalálmánya" puszta szemfényvesztés volt, amiről így tüntette el a bizonyítékot.
Szóval nem sok minden maradt utána, a mai napig nem tudjuk,hogy a halála előtt min dolgozott. Ez remek táptalaja a konteóknak...
Kérdező!
Döntsd el, hogy az igazság érdekel, vagy csak a szenzáció?
A Tiktok az utóbbiról szól. HA ez érdekel, fáradj át az ezotériára.
Ha viszont az igazság érdekel, akkor a nyitottság MELLETT - leszel szíves tisztelni a tényeket is!
Ilyen tény például az, hogy a nullponti energia pont úgy működik, mint a gravitáció. Egy lefelé guruló golyóból lehet energiát kivenni - DE csak addig, amíg eléri a földet!
Egyáltalán nem végtelen!
A nullponti energia kivehető része ehhez képest még nagyon picike is.
Szóval, ha lehet, tudományt ne a Tiktokról próbálj tanulni. Bevisznek az erdőbe.
A tudományos kutatás mindig a korábbi eredményekre épül. Einsteinnek sem kellett újra feltalálnia a kereket. A relativitás elvét már Galileo Galilei megfogalmazta. Bolyai meghatározó szerepe abban állt, hogy megalkotta a "nemeuklideszi geometriát" vagy más néven Bolyai–Lobacsevszkij geometriát, amely nélkülözhetetlen alapot nyújtott a 20.század fizika elméletei így a speciális relativitás számára is. Maga Bolyai szorgalmazta a nemeuklideszi alapokra helyezett mechanika kidolgozását is, tehát 100 évvel Einstein előtt megfogalmazta Einstein gravitáció értelmezésének a célkitűzését. Fogalmazzunk úgy, hogy Bolyai térértelmezése nélkül Einstein nem alkothatta volna meg a speciális relativitás elméletét.
Ami a nullponti energiát illeti, annak semmi köze Teslához. A nullponti energia fogalmát Max Planck dolgozta ki 1911-ben. Mintegy korrekciós kifejezésként fűzte hozzá az 1900-ban kidolgozott kvantum elméletében található nullponti képlethez.
Az igaz, hogy Tesla holmiját és iratait lefoglalták két nappal a halála után, azonban ezt nem a CIA hanem az FBI rendelte el. Az iratokat az MIT kutatóival vizsgáltatták át.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!