Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik valahol olyan lista,...

Létezik valahol olyan lista, amin rajta van az összes olyan vegyület, amit az emelt kémia érettségin tudni kell, illetve egy olyan listát, ami tartalmazza a szükséges reakcióegyenleteket?

Figyelt kérdés

júl. 11. 21:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hát nem majd még majdnem én leszek a hülye, mert nem értem, hogy mit mondtál, vissza kell másolgatni...csak szerintem te nem értetted, hogy mit beszélnek neked. Ha egy barom lennék lehet elnéztem volna, sry. A 10-es kommentelő egyébként elmondta a tutit, ha úgy érzed erre van szükséged.
júl. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#11: a tévedéseid egy része nyilvánvalóan az értelmezési problémáidból fakad (pl. amikor többedszer is félreértesz valamit), illetve abból, hogy elhamarkodottan vonsz le következtetéseket. Javaslom több megfontoltsággal írj. Inkább kommentelj kevesebb bájtot, de az legyen egy koherens, értelmes közlés.

Nyilván nem lehet mindenki olyan okos, mint te. Értsd meg, kérlek, hogy engem nem zavar, ha én magam nem tartozok a legintelligensebb emberek közé. Ha téged igen, akkor javaslom, hogy olvasgass mást ezen a threaden kívül.


Zcom09: Igen, ez jó ötlet, annyira jó, hogy már évek óta csinálom. Sőt, a neveket kiegészítettem még képlettel/szerkezeti képlettel, tulajdonságokkal, fp/op-al, egyéb adatokkal, illetve reakcióegyenletekkel. Szóval én egy ilyen közös listát próbálok meg csinálni. Viszont a te javaslatodhoz képest annyi eltérés van benne, hogy nagyrészt tankönyvekből kapartam össze, hogy melyik vegyületeket érdemes ismerni, nem csak érettségi feladatokból. A másik szépséghibája, hogy évek óta csinálom, már amikor van rá időm (amolyan hobbiféle), de még így is hiányosnak érzem. A szervetlen vegyületek listájába eddig 200 vegyületet pakoltam, a szervesbe meg kb. 400-at. A célom az lenne, ha lenne egy "hivatalos" lista, azzal összevetném az én listámat, és kiegészíteném.

júl. 12. 19:12
 13/20 anonim ***** válasza:
Hát azért nálad nem volt nehéz a szintet megütni. De igaz, ha úgy érzed, hogy neked ez segít, akkor hajrá, írd meg a listát! :)
júl. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
#13: A kérdés kiírása nem úgy szólt, hogy "Megengedi-e a nárcisztikus személyiségzavarral rendelkező anonim, hogy írhassam a listámat?" Hanem hogy létezik-e ilyen lista. Fogalmam sincs te milyen szintet akarsz megütni, de amikor a legelső kérdést sem tudod értelmezni, akkor erős bennem a gyanú, hogy a hiba nem nálam van.
júl. 12. 19:30
 15/20 anonim ***** válasza:
:D Köszi! Nade, elolvastam mégegyszer az első normális kommentemre adott reakciódat, mert amikor először olvastam elég lóhalálában történt. Amin fennakadt a szemem, az a "nem tudom tisztában vagy-e vele..." rész volt, bevallom ez elsőre egy kicsit, hogy is mondjam "kiosztósnak" tűnt. Most volt időm nyugodtan újra végigpörgetni, és lehet, hogy nem akartál rosszat. Ha ez így van, megkövetlek, elnézést. Ebből fakadt aztán a heves reakcióm is. Remélem, hogy csak tévedtem, és nem kiosztani akartál, mert ne haragudj, de azért azt kicsit viccesnek tartanám, ezen azért pörögtem én is egy ideig. De ha már idepofátlankodtam, akkor csak egyet tudok érteni azokkal, akik azt írták, hogy csináld meg a listát. Ha te magadnak kidolgozod, az biztos segíthet. Plusz abban igazad van, hogy mindenkinek úgy kell tanulnia, ahogy neki a legjobb.Ha te így szoktad meg, akkor biztos hogy ezzel a módszerrel érheted el a legjobb eredményt.
júl. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
És csak hogy világos legyen, nem nézlek le sem téged, sem az érettségit, tudom, hogy nem könnyű amikor az ember benne van.
júl. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Amikor azt írtam, hogy "nem tudom tisztában vagy-e vele", akkor azt azért írtam, mert valóban nem tudtam, tisztában vagy-e vele, hogy szokták magoláson kívül másra is használni. A kommentedből nekem az jött le, hogy te kétséget kizáróan gondolod rólam, hogy én magolni akarom ezt a listát. Ráadásul úgy magolni, hogy sztöchiometriai számokkal együtt (ezért említetted gondolom az egyenletrendezést). Rosszindulat bennem nem volt, sőt, én se olvastam ki rosszindulatot a te legelső kommentedből. Én mondjuk fordított helyzetben először megkérdeztem volna a másik féltől, hogy mennyire megy neki az egyenletrendezés, illetve hogy ezt az egész listát majd be akarja magolni, azért kéri vajon? Csak hogy elkerüljük a félreértéseket.

Nem kiosztásnak szántam, csak szeretem tisztázni az ilyen helyzeteket vagy félreértéseket. Bevallom, én próbálok "nyersen" kommunikálni, ami nálam annyit tesz, hogy kulturált keretek között, de stílusrétegek nélkül. Tehát csak simán leírom, amit gondolok.


Hát ez van. Ha írok az OH-nak, és válaszolnak, akkor még küldök ide egy kommentet, hátha még érdekel valakit a lista ügye.

júl. 12. 20:58
 18/20 anonim ***** válasza:
Rendben, én értettem félrea reakciódat, mégegyszer elnézét kérek, mert tényleg elég hevesen reagáltam. Jól gondolod, először azt hittem, hogy tényleg be akarod magolni ezeket, de mindegy is, mert látom, hogy nem. Azt is kiemelem, hogy mivel az elmondottakon túl én is a szorgalmamból élek, ezért ezt tisztelem másban is. Ha nincs kifogásod ellene szeretném ezt lezárni ezzel. A listához pedig hajrá, belegondolva a szervetlen kémiai tanulmányokba, nem hülyeség egyébként. Talán annyit tudnék mondani, hogy a tanulás-szakértők szerint (ami én nyilván nem vagyok) még hatásosabb lehet, ha kézzel írod, valamiért az emberi agy jobban fog így elsőre, hogy prosztón fejezzem ki magam. Sok sikert hozzá!
júl. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy vettem észre, hogy teljesen más a "kézimunka" írásnál és rajzolásnál egyaránt. Pl. Photoshopolhatok meg ChemSketchezhetek szerkezeti képleteket egész nap, ettől még egy vizsgán nem fogom rutinosabban felrajzolni kézzel.

Köszi!

júl. 12. 21:38
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. minden benne van a függvénytáblázatban
júl. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!