Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 2 egypetéjű iker valójában...

2 egypetéjű iker valójában ugyanaz a személy csak más életúttal/különböző környezeti hatásokkal?

Figyelt kérdés
Kisebb koromban ezt mindig csak külsőleges hasonlóságnak gondoltam de lényegében teljesen megegyezik a génállományuk és lényegében IQ szintben ízlésben és mindenben ugyanolyanok vagy nagyon hasonlóak még személyiségben is. Legalábbis gyakran. Van, hogy 2 iker élete nagyon eltér és az elég sokat változtathat de általánosságban még személyiségben is hasonlóak? Ez azt jelenti, hogy amennyiben szándékosan 100%-osan ugyanúgy ugyanazokkal a hatásokkal kéne felnőniük akkor egy ilyen kísérlet kizárólag azért bukhatna meg mert lehetetlen, hogy a legapróbb környezeti hatásokig pár század vagy ezred Celsius fok eltérése nélkül mindig ugyanabban a hőmérsékletben legyenek, ugyanazt lássák, ugyanazt egyék ugyanazt érezzék bármi eltérés nélkül. Tehát csak a lehetetlenség miatt nem lehetne teljesen 100%-osan ugyanazokat a környezeti hatásokat elérni legfeljebb nagyon hasonlót de lényegében ezen kívül valójában ugyanaz a személy lennének? Ha az egyik iker “jó ember” lesz aki empatikus és segít másokon és jót tesz a világgal a másik pedig “rossz” akár sorozatgyilkos vagy bármi és nagyon kegyetlen személy aki simán árt másoknak akkor az azt jelenti, hogy ez kizárólag az eltérő életút eredménye és valójában teljesen felcserélhetőek lennének? Tehát egymás életével kicserélve de 100%-os pontossággal egymás életét élve 100%-osan a másik személy lennének? Tehát nincs semmilyen alap személyiség vagy bármi ami miatt bárhogy is történne mindenképp mások lennének teljesen ugyanazzal az élettel mert alapvetően ugyanazok a személyek csak 2 különböző életet leélve? Ok nem 100%-osan ugyanaz mert nem egyek de lényegében egymás 100%-os klónjai alapvetően akiknek még a tudatuk is megegyezik alapból?

júl. 7. 19:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
De hiszen te is voltál már ebben a teleportálóban. Gondolj bele, hogy amikor lefekszel aludni egyet, egy időre kikapcsol a tudatosságod, nem gondolkodsz, "te" megszűnsz egy időre, majd reggel újra betöltődik a rendszer, magadhoz térsz és folytatod az életed. Nincs kizárva, hogy minden egyes nap egy új te vagy, aki csak azt hiszi, hogy ugyanaz, mint tegnap, de nehéz megmondani, hogy van-e bármi tényleges különbség.
júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
De hiszen te is voltál már ebben a teleportálóban. Gondolj bele, hogy amikor lefekszel aludni egyet, egy időre kikapcsol a tudatosságod, nem gondolkodsz, "te" megszűnsz egy időre, majd reggel újra betöltődik a rendszer, magadhoz térsz és folytatod az életed, akkor ugyanez történik. Nincs kizárva, hogy minden egyes nap egy új te vagy, aki csak azt hiszi, hogy ugyanaz, mint tegnap, de nehéz megmondani, hogy van-e bármi tényleges különbség.
júl. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
10-es nyilvánvalóan igen mert ahogy a 7-es válaszomban is leírtam a példámban ha pl, egy másik helyre kerülnék egy másik világba ahol kínoznának és szenvednél és rettegnél akkor nem arra gondolnál, hogy “Ja de egy teljesen ugyanilyen másik én az én emlékeimmel gondolataimmal és érzéseimmel leélni teljesen ugyanazt az életet helyettem amit én éltem volna, akkor minden rendben van!” Nem, nem erre gondolnál, ugyanúgy szenvednél és nem arra gondolnál, hogy dehát az te vagy. A meghalásos példában annyi a különbség, hogy te már nem gondolsz semmit de megszűnsz létezni, csak az a másik valami létezik helyetted ami ugyanaz mint te és teljesen ugyanazt folytatja de te még mindig megszűntél.
júl. 7. 22:23
 14/18 A kérdező kommentje:
Igen, de elméletben továbbra is én maradok. Legalábbis nem azt feltételezve fekszem le, hogy aki holnap fel kel az már nem én vagyok és nekem már végem. Ráadásul alvás közben álmodok tehát még mindig jelen vagyok.
júl. 7. 22:24
 15/18 anonim ***** válasza:
@14 De miért nem feltételezed ezt a lefekvésnél, és miért feltételezed ezt a teleportációnál? Annál is inkább, mert fizikailag is, meg strukturálisan is nagyságrendekkel nagyobb lesz a különbség a lefekvés előtti és a felkelés utáni éned között, mint a teleportáció pillanata előtti és utáni éned között.
júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem ezt feltételezem csak félek ettől. Számomra az egy nyitott kérdés, hogy én leszek e vagy sem, igazából először az agymenőkbe halottam ezt Sheldontól addig nem is gondoltam rá, hogy lehet egy másik személy vagy teleportálás után, aztán egyszer később utáni is olvastam. Tehát én hiszek benne, hogy én lehetek teleportálás után csak nem vagyok benne biztos és a másik válaszoló válaszai egyértelműen eltérnek attól ahogy én értelmezem az ént, tehát számomra valami ugyanolyan ami helyettesít és teljesen én azt is hiszi, hogy én és az én maradék életemet éli le ugyanúgy az még mindig nem én. Számomra én vagyok én és lehetek a teleportálás után is csak nem vagyok biztos benne.
júl. 7. 22:35
 17/18 anonim ***** válasza:

14-esre válasz:


Tegyük fel, hogy műtéti altatásban vagy, amikor nem álmodsz, mert a gyógyszerek teljesen elnyomják majdnem minden agyi aktivitásod. Ebben az esetben ébredés után egy másik személy leszel?

júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
17-es azt mondanám nem, bár teljesen elnyomni minden agyi aktivitást ha jól tudom lehetetlen. Amúgy csak egyszer voltam műtéten de az csak 2-3 órás rövid altatás volt vagy lehet kevesebb.
júl. 7. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!