Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha 110 éve nincs a Szarajevói...

Ha 110 éve nincs a Szarajevói merénylet nincs 1 vh Trianon és kommunizmus se nacizmus 2 vh se hidegháború se ukrán haboru? Vagy úgyis bekövetkezett volna minden csak ez volt a szikra ami isszonytato emberi szenvedésekhez vezetett?

Figyelt kérdés

Talán egy kulcspont az emberi történelemben ami majdnem meghiúsult de a sors pont meghatározta hogy pont az a kávézó mellet kell elhaldni a tronorokosnek ahol a merénylő pihent.


Talán ennek az iszonyat sok szenvedesnek halálnak meg mellet történnie?


jún. 28. 12:58
 1/9 UlfOrmson ***** válasza:
92%
Akkor találtak volna más indokot. A központi hatalmak és az antant között 1914 júniusára a Szarajevói merénylet nélkül is pattanásig feszült az ellentét. Ha Gavrilo Princip nem követi el a merényletet, akkor egy másik, bagatelnek tűnő esemény miatt tört volna ki valószínűleg az I. vh
jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Az csak egy ürügy volt, kitört volna egyébként is.

Ha utánaolvasol, kiderül, hogy mi volt a valódi oka a világháború kirobbanásának.

jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De nem lehetünk benne biztosak lehet találtak volna békés megoldást.

1962 ben is megvolt ugyan ez a feszültség mégis ki tudták manőverezni a politikusok .igaz akor már tudták mi az hogy világháború és mi az hogy atomfegyver .


Talán nem volt más út de talán lehetet volna máshogy már sose tudjuk meg

jún. 28. 13:12
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

"De nem lehetünk benne biztosak lehet találtak volna békés megoldást."

Szerintem valószínűtlen. A modern kori hadviselés akkor már régóta nagyjából a gyarmatokra korlátozódott, ahol ilyen-olyan bennszülött népségekkel háborúztak a sokkal jobban felszerelt európai hódítók. Egymás közti villongások előfordultak, de "igazi" háború nem. Senkinek nem volt fogalma arról, hogy hogyan is nézhetne ki egy olyan háború, amit "nagypályán" vívnak, majdnem egyenlő esélyekkel.

Ezért mindenki azt hitte, hogy az egymás közti háborút is le lehet tudni sitty-sutty, gyorsan odacsapunk, aztán hazajövünk, pár hónap az egész, semmiség. Emiatt egyetértek az előttem szólókkal: ha nem lett volna merénylet, lett volna más.

jún. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Nyilvánvaló, hogy ebben az esetben az Első Világháborút és Trianont érdeklődés hiányában nem tartották volna meg, ezért példátlan prosperitás és műszaki-tudományos felvirágzás várt volna Magyarországra. Már 1930-ra megépült volna a Felcsúti Stadion és a kisvasút. 1935-ben Gömbös Gyula ünnepélyesen átadta volna a magyar népnek a Szomszédok című teleregényt, aminek folytán Vágási Feri azonnal mindenkit beléptetett volna az Internetbe. Ezt követően Klebersberg Kúnó gróf a magyar kultúrfölényt demonstrálandó 1939-ben megalkotta volna gyakorikerdesek.hu szolgáltatást, amely így a világon elsőként biztosított volna bárki számára lehetőséget h.lye kontrafaktuális történelmi álkérdések feltételére.
jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
#4 Azért találhattak volna "igazi" háborút is a nagyhatalmak vezetői, tapasztalat szerzés céljából, ha akarnak. 100 évvel korábban Napóleon hadjáratai; a Porosz-Francia háború; a krími háború vagy az amerikai polgárháború. Egyik se volt sétagalopp és nem hasonlított a köveket dobáló bennszülöttek elleni harcokhoz.
jún. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6# de nem ipari háború volt egyik se.

Gepszeruen anyag csatában elpusztítani a besorozott lakosságot más mint a 19sz háborúi vagy a középkori vagy ókori dicsőséges csaták .

jún. 28. 16:20
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Lett volna világháború csak más indokkal. A hidegháborúban azért ment jobban a tárgyalás mert féltek attól hogy a másik elpusztítja őket
jún. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

A merénylet csak kifogás, nem a háború oka. Valójában a konfliktus már a 19. század vége óta bontakozott, egyre nagyobb volt a feszültség Európában.

Németország már a 19. század utolsó harmadától egységes nemzetté akarta tenni a német nemzetiségeket, Franciaország a forradalom után vissza akarta szerezni hatalmi pozícióját Európában. Közben Afrikában a gyarmatok miatt volt ellentét, mind a franciák, mind a németek azonos gyarmatokat szerettek volna, míg Anglia szerette volna sajátjait megtartani. A Balkánon eddigre már meggyengült az Oszmán birodalom, hárman akartak befolyást szerezni: az Osztrák-Magyar Monarchia, Oroszország, a törökök pedig szerették volna megtartani a területet. Bosznia Hercegovinában keltek fel a törökök ellen, Oroszország, mint bátor védelmező a szlávokat támogatta, közben megegyezett a Monarchiával miszerint elfoglalhatja Bosznia Hercegovinát, ha győznek, amit az oroszok semmibe is vettek. A Monarchiának ez nem tetszik, Angliától kérnek segítséget, Berlinben kimondják, hogy a Monarchia elfoglalhatja a megegyezésben szereplő területeket, ez meg az oroszoknak nem tetszik, elhidegülnek a Monarchiától, egyúttal a Balkánon nő a nemzeti öntudat, a vallási ellentétek és a szerbek sem díjazzák, hogy a Monarchia elfoglalta Bosznia Hercegovinát.

A 19. század végére, már a németek és franciák, angolok között konfliktus van az afrikai területek miatt, a franciák a politikai helyzetüket akarják visszaállítani Európában, a németek létrehozni a német egységet, Oroszország át akarja venni az addigra meggyengült Oszmán birodalom szerepet, a szerbeknek nem tetszik, hogy az Osztrák-Magyar Monarchia megszállta Bosznia Hercegovinát, az Olaszok Tunéziában és a Földközi-tenger mentén is akarnak új területeket.

Az 1870-es években már elkezdenek megalakulni a katonai szövetségek, a konfliktus nő, a 20. század elejére már bármi kirobbanthatta volna a háborút. Aztán 1914-ben megtörtént a merénylet és ennek okán Elindult a világháború. De a kiváltó okok már egészen a 19. századra nyúlnak vissza, már ott tele volt ellentétekkel Európa.

jún. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!