Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit szólsz, hogy az ún. kínai...

Mit szólsz, hogy az ún. kínai ősi alternatív orvoslást a Mao Ce-Tung féle kommunisták találták ki és propagálták leplezve, hogy nincs az államnak pénze orvosra és gyógyszerekre?

Figyelt kérdés
[link]
jún. 25. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Féligazság. Nyilván minden népnek megvoltak a maga gyógymódjai kamilla tea, pálinka, nyírfakéreg, stb. ami népi megfigyelésen alapult.

Az viszont igaz, hogy Maoék a krónikus gyógyszerhiány miatt népszerűsítették és próbálták beállítani a rendes gyógyszerekkel egyenértékű vagy jobb megoldásnak a mindenféle kínai gyógyfüvet és "hagyományos gyógymódot".

jún. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
A linkelt cikk sem állítja, hogy "az ún. kínai ősi alternatív orvoslást a Mao Ce-Tung féle kommunisták találták ki"...
jún. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:
Ez amolyan történelmi bullshit, amiben van egy rakás féligazság.
jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:
31%

Idézetek a cikkből... (statisztikák majd külön)


— "KÉNYSZERBŐL HASZNÁLTAK ŐSI GYÓGYMÓDOKAT KÍNÁBAN"

Megvezető csúsztatás a "kényszerből" szó használata, ami azt sugallja, hogy "csak mert nem volt más". Ez nem igaz, mert nagyon népszerű Kínában máig is a tradícionális kínai orvoslás, pedig elérhető a nyugati is.


— "A kínai gyógynövények csodatevő hatásában rengetegen hisznek, még Nyugaton is – sőt, főleg Nyugaton. "

Szintén megvezeti az olvasót a "csodatevő" és a "hisz" kifejezés és hitelteleníti a kínai hagyományos orvoslást. Szintén téves a "főleg nyugaton", ami szerint Kínában alig használják.


— "A rajongók azzal érvelnek, hogy Kínában évezredek óta használják ezeket a szereket, és ez valóban igaz. De nem azért, mert csodaszerek lennének!"

Szintén hiteltelenítő kifejezés a "rajongók" szó használata, ami szinonímájakét van bevezetve a "hisz" kifejezés további sugallásához.

És egyoldalúan félrevezető a "De nem azért, mert csodaszerek lennének" kijelentés is, mivel sajnos ott tartunk, hogy a nyugati gyógyszerek sem csodaszerek és a többségét egy életen át kell szedni, vagyis sajnos sok betegséget az sem gyógyít meg. Így egyoldalú a kijelentés.


— "A kínai lakosságnak akkoriban csak a 2 százaléka volt városlakó." - írja a hatvanas évekről.

Bár valóban Kína az utóbbi évtizedekben fejlődött gazdaságilag erősen a nyugat versenytársává, de az adat akkor semnem pontos.

Urbanizáció Kínában - wiki

1953: 13,3%

1964: 18,3%

1982: 20,9%

... (mellékesen a mai értékeik)

2017: 58,52%

2023: 66,16%

( [link] )

( [link] )

jún. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:
31%

National Library of Medicine - United States


Orvosi állapotok és a hagyományos kínai orvoslás előnyben részesítése: A kínai egészségügyi ellátás javítását értékelő felmérés eredményei

"Eredmények: A megkérdezett betegek többsége (76,3%) betegségmegelőzés céljából, több mint fele (67,3%) többszörös egészségügyi/egészségügyi állapot esetén, 34,0%-a krónikus betegségek kezelésére, 33,0%-a gyakori tünetek kezelésére használná a TCM-et."

"Következtetés: Ez a tanulmány feltárja, hogy a kínai betegek nagy mintájában a TCM-et részesítik előnyben, különösen a megelőzésben. Általánosságban elmondható, hogy a magasabb társadalmi-gazdasági státuszú betegek pozitívabb viszonyultak a TCM-hez."


doi: 10.2147/PPA.S398644

[link]

..........................


National Library of Medicine - United States


A hagyományos kínai orvoslás a kínai egészségügyi rendszerben

3.2. Klinikai szabályozás

"A TCM-re is ugyanazok a regisztrációs és engedélyezési eljárások vonatkoznak, mint a nyugati orvoslásra." "Az orvosoknak és a gyógyszerészeknek 6 a rendszeres végzettség megszerzése után 1-3 éves rezidensképzést kell végezniük egy egészségügyi intézményben, mielőtt országos engedélyvizsgát tennének az engedély megszerzéséhez."

3.3. Klinikai gyakorlat

"Az egészségügyi klinikákon a nyugati orvoslást gyakorló orvosok az összes orvos 50,3%-át teszik ki, ezt követi a TCM/nyugati integrált orvoslást gyakorló orvosok 32,3%-a, és 17,4% a csak TCM-mel foglalkozó orvosok."

4. Klinikai eredmények és kutatás

"Bár mind a kínai, mind a nyugati szakértők tisztában vannak azzal, hogy az RCT nem biztos, hogy megfelelő a TCM értékelésére, mivel egyéni kezelést igényel az egyes betegek diagnózisa alapján, nem áll rendelkezésre innovatív értékelési terv. A TCM és a bizonyítékokon alapuló orvoslás (EBM) közötti szakadék kitöltése érdekében erőfeszítéseket tettek szisztematikus áttekintések és klinikai vizsgálatok elvégzésére Kínában."

5.1. A kórházakban

"A TCM kórházak más kórházakhoz viszonyított aránya és látogatásaik nem adnak teljes képet a kórházi TCM gyakorlatokról, mivel a TCM és a nyugati orvosi gyakorlatok mindkét típusú kórházban keverednek."

"Harmadszor, a TCM-kórházak szinte mindegyike nyugati orvoslást, valamint TCM-et alkalmaz."

5.2. Más egészségügyi központokban és klinikákon

"A kórházakhoz hasonlóan a TCM-et és a nyugati orvoslást is egymás mellett gyakorolják az egészségügyi központokban és egészségügyi klinikákon. Az egészségügyi központok körülbelül 75%-a rendelkezik TCM részleggel."

5.3. Közvélemény

"Egy másik nagyobb, 42 819 ember bevonásával végzett háztartási felmérés Kínában városi és vidéki területeken is azt mutatta, hogy a lakosság 54%-a a nyugati orvosi kezelést részesíti előnyben,..."


doi: 10.1016/j.healthpol.2008.09.003

[link]

..........................


ResearchGate


A TCM-kórházak száma Kínában 2004 és 2016 között. (növekvő diagram)

[link]

..........................


Frontiers - szakértői lektorált tudományos folyóirat


A hagyományos kínai orvoslás elfogadhatósága a kínai emberekben a 10 éves valós világ-tanulmány alapján, a többszörös nagy adatbányászattal

"Meglepő módon a fiatal, magasan képzett, gazdaságilag fejlett területeken élő emberek váltak a TCM-t használó népesség elsődleges szereplőivé. Ez a jelenség megdönti azt a széles körben elfogadott gondolkodást, hogy a TCM-kezelést inkább csak az idősek, a korszerű orvosi ismeretekkel nem rendelkezők vagy a gazdaságilag elmaradott térségekben élők választják."

"A kísérleti eredményekből egyértelműen egy ellentmondásos jelenség állapítható meg: Bár a kritikák intenzitása (OPR számszerűsítve) nőtt A 2,33-szorosára az elmúlt évtizedben, a tényleges látogatások száma évente nőtt, 10 év alatt 2,41-szeres növekedést mutatott 1. ábra."

[link]


doi 10.3389/fpubh.2021.811730

[link]

[link]

jún. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
0%
Esetleg majd a történelmi részéről is holnap... de az sem stimmel egyáltalán. :)
jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
A kutatásokat lepontozni külön gratuláció hozzá. 🤗
tegnap 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én felvállalom, hogy lepontoztam, mert nem a kérdésre adtak választ. Illetve hemzseg az orbáni csúsztatásoktól. Pl attól, hogy valami népszerű még nem lesz hatásos gyógymód. És attól, hogy népszerű még lehet hatalmas kamu a propagálása mögötti indok.

Te egy sor kutatást linkeltél be a kínai gyógymódók népszerűségéről. Ez hol válasz a kérdésre?

ma 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!