Pazarlás, vagy jót tesz a technológiai fejlődésnek, hogy az emberek ennyire sok pénzt költenek telefonokra?
Mi lenne, ha nem te próbálnád eldönteni ki mit vegyen?
Meg miért pont a mobilok? Ennyi erővel a Geforce legújabb kártyáját, a tamahochit, nintendot, Magyarországon autóra is indokolatlanul sokat költenek olyan emberek, akik egyébként anyagi helyzetükből adódóan nem engedhetnék meg maguknak.
Vagy ott vannak a házak, miért nem elég 1ház 1 embernek, minek 5-10?
Pont egy olyan eszközt fogtál ki ami megítélésem szerint semmin nem változtatna az ég egy adta világon. Sokan 1 havi fizuból meg tudják venni és marad is rezsire, kajára…
Jó, kérdező, akkor mondj egy munkát, ami csúcsteló nélkül nem végezhető el.
Másik felével egyetértek, az emberi erőforrások pazarlása a csúcstelók fejlesztgetése. De az ipar minden téren arra halad, amerre a fejlesztett dolog eladható. Tehát bevételt nézve megéri.
3.: Okés, tessék: csúcsteló árusító :D
A kérdésem arra irányult, hogyha mondjuk 10-ed annyit költenének az emberek telefonokra, akkor milyen fejlettségi szinten tartanának a mostani legjobb telók?
a nemrégiben felbocsátott James Webb űrtávcső PowerPC alapon megy, többek között RAD750-es processzorral (2001-ben adták ki) és vezérlését JavaScript-ben írták.
azért ilyen ősrégi hardware-t használnak, mert ezeket már milliószor és milliószor tesztelték a felhasználói piac segítségével.
ha most nem építenénk (többek között) egyre jobb és jobb telefonokat és nem szórnánk ki őket a népnek, hogy használják, akkor 20-30 év múlva nem lenne semmi olyan kipróbált, bevált technológiánk, ami jobb, mint a 20 évvel ezelőtti és fel lehet küldeni az űrbe, mert tudjuk, hogy megbízható.
6.: Hát akkor tanulj meg olvasni, szöveget értelmezni! Vagy ha az mégis megy, és ennyi realitás érzéked nincsen, akkor nem tudok rajtad segíteni...
Ott van az Intel példája. Túl sok pénzt kaptak, és csak ellustultak, arrongánsak lettek. Ha a világ összes pénzét oda tolod valakiknek, akkor nem a fejlődés lesz nagy, hanem a pofájuk, ezzel arányosan pedig a teljesítmény csökken... Egyszerűen nem értem, hogy lehet ennyire sok világtalan, akik egy minimálisan sincsenek tisztában a körülöttük lévő világgal...
Jelenleg a boldogságot a fogyasztás mértékével határozzuk meg. Ez egy közmegegyezés. Bár főként tán az a legfőbb oka, hogy így gondoljuk, mert a féltett, legkedvesebb gazdaságunkat féltjük, hogy ha nem tud folyamatosan növekedni, akkor összeomlik szegény. S egyelőre nem szeretnénk belátni, hogy ennek oda az, hogy elavult modell alapján működik. A tervezett elavulás, és a divat a gazdaság pörgetését szolgálják, hogy mindig egy újabbra, ökohatékonyabbra, színesebbre, könnyebbre, stb. vágyjál, és még több idődet szánd munkára, vagy a lelkiismeretedet tedd félre és úgy szerezz elég pénzt, hogy megvedd azt az új vackot megint, amivel kifejezheted, hogy te a társadalom elismerésre méltó tagja vagy.
Elvben lehetne máshogy is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!