A nyugati országok miért akarják szabályozni és hátráltatni a mesterséges intelligencia fejlesztéseket, ha a konkurens országok (elsősorban Kína) ezzel csak előnybe fognak kerülni?
Kétlem, hogy belátható időn belül (10 év) létrejönne egy minden országot érintő, átfogó globális szabályozás. Csak az EU-ban (főleg itt) és az USA-ban (itt már kevésbé) tudnék elképzelni egy olyan szabályozást, amely hátráltatná a mesterséges intelligencia fejlesztéseket.
Kétlem továbbá, hogy ha ez a szabályozás megszületne, abba az USA konkurens Kína belemenne. Simán lekörözné az ősellenség USA-t az MI területén.
Az USA hagyná, hogy Kína megelőzze őt? Mit gondoltok erről?
Na meg Kína biztosan nem fogja olyan szigorúan szabályozni az MI fejlesztéseket, mint a nyugati országok.
Ha lesz is kínai szabályozás, az csak látszat lesz, a háttérben biztosan fénysebességgel fognak folyni a fejlesztések.
Az EU ezzel szemben gyomron lövi magát, végérvényesen lemarad a versenyben, még a feltörekvő India is letaszítja majd.
Egyáltalán nem hátráltatják, sőt...
A fiam is ezzel foglalkozik Angliában és az Infoparkban két cég is ezen dolgozik, mindkettő nyugati érdekeltség, egy barátom ott dolgozik, vagy dolgozott, mert nem láttam már jó pár éve.
Ellekezőleg, nagyon nyomják.
Kínával nem tudom mi a helyzet, mert valóban ők foglalkoznak mindennel, de nem hallottam, hogy ezen a téren lennének különösebb eredményeik.
A fiam önvezető autók programján dolgozik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!