Melyik a kevésbé rossz a szervezetnek? Letuszkolni a sótlan, fűszerezetlen ízetlen ételt a torkon vagy nem megenni (aminek a következménye ugye éhezés lesz)?
Most az miről szól, hogy nem raksz elég sót az ételedbe?
A kiadós sóhiány anyagcsere-problémákhoz vezet. A legtöbb természetes eredetű nyers étel viszont tartalmazza az elengedhetetlen minimumot, hisz az állatok sem sóznak - bár néha külön rámennek a sóforrásokra (pl. a kérődzők).
Nem kívánok erre válaszolni (de nem önkínzás), nem akarom kibontani ezt a témát, mert ha idáig ilyen válaszok érkeztek, akkor arra milyenek érkeznének...
Értem, csak sokszor ételnek nem nevezhető dolgokat eszek, mert ezekre kényszerülök rá..., és azok aligha tartalmaznak elegendő sót, ráadásul számomra elegendő mennyiségűt, mert ugyebár a szervezetem nem csekély mértékben van leamortizálva.
Akkor miért nem a szakorvosoddal tárgyalod meg ezt a témát?
Milyen válaszokat vársz innen, ha a releváns információknak az egy tizedét se adod meg a témában?
:-/
"Értem, csak sokszor ételnek nem nevezhető dolgokat eszek, mert ezekre kényszerülök rá..., és azok aligha tartalmaznak elegendő sót, ráadásul számomra elegendő mennyiségűt, mert ugyebár a szervezetem nem csekély mértékben van leamortizálva."
Mert ha nem tuszkolod le, hanem inkább éhezel, akkor elegendő sómennyiséghez fogsz jutni?
Több kérdést is feltettél, úgyhogy...
- Az erőltetett étkezés undort vagy hányást is okozhat, ami nem jó.
- Az erőltetett evés is lehet kétféle, lehet saját akaratból és mások által kényszerítve is, de a mások általi kényszerített étkezés vélhetően rosszabb következményekkel járna egy embernek pszichológiailag (plusz még ki is hányhatná).
- Ha ez a kérdés minden étkezésre értendő, vagyis, hogy adott ember egész életében csak és kizárólag sótlan, fűszerezetlen és ízetlen ételeket ehet, vagy semmi mást, akkor nyilván be fog halni az éhezésbe, az meg káros mondjuk.
- Ha csak egy étkezés kihagyására értendő, akkor akár ki is lehet hagyni egy ebédet és azt általában mindenki kibírja (kivétel itt is lehet, például betegség miatt, stb).
- Ott van az is külön, hogy egyrészt a biológiai szervezetre milyen hatással van vagy lenne az íztelen étkezés, és másik kérdés, hogy ezt szubjektíven ki hogy viselné (mert ez nem ugyanaz). Ha a tápanyagok megvannak, akkor táplálékforrásként megtenné a teljesen íztelen étel is. Az egyénnek meg nyilván nehéz lenne.
- Az ízeket elsősorban nem a test kívánja, hanem az emberi psziché. Az emberi testbe nem szívódnak fel az ízek, mivel azok a szájban keletkeznek és a megemésztett és felszívódott tápláléknak kétlem, hogy jó íze lenne, de ugyanolyan biztosan nincs.
12/ "...sokszor ételnek nem nevezhető dolgokat eszek, mert ezekre kényszerülök rá..., és azok aligha tartalmaznak elegendő sót..."
A só nagyon olcsó és elvileg az is meg tudja venni, aki nagyon kevés pénzzel rendelkezik. 1 kg só az nagyságrendileg 300 Ft. A napi sófogyasztás legalább 5 g. Tehát 2 kg só egy embernek elég 200 napra.
Ha olyan helyzet állt elő, hogy kénytelen van nem igazán normál ételeket enni, a sót akkor is tedd bele. Mindenképpen.
A só az izzadtsággal távozni fog, vagyis folyamatosan csökken, ha nem eszel azt is. És a kevés só bevitel a só-víz háztartást is megzavarja és további tünetek és következmények lesznek.
Konyhasó - wiki
"A só életszükséglet. A sóhiány szédülést, izomgyengeséget, görcsöket okozhat, de kritikusabb helyzetben apátiához, halálhoz vezethet. Szervezetünknek napi 5-10 g sóra van szüksége, de ez is egyénenként változó lehet."
..........
A sóhiány depressziós tüneteket okozhat?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!