Gondolkoztatok már azon, hogy az ókorban élt ősötök milyen életet élt?
Nem nagyon jut ez az eszembe, de maximum fantáziálni lehet róla.
Már egy ideje csinál(gat)om a családfámat, "legmesszebbre" a 19. század elejéig jutottam egy- két vonalon. Zömmel földművesek, kisiparosok, egy- két kisbirtokos volt az ősöm, de hogy kik voltak négy - ötszáz, vagy akár ezer évvel ezelőtt még találgatni sem nagyon tudok.
Én a XV. századig visszatudtam követni egy két őst.
Igen, gondolkoztam rajta milyen volt az életük.
Erről a témáról már született egy fülbemászó nóta:
Jópofa kérdés és kicsit ünneprontónak tűnhet némi kiigazítás :) és bocsi ha olyan...
A rokonság ahogy megyünk visszafelé az időben a rokonok száma exponenciálisan növekszik. Mivel egy embernek van ugye 2 szülője, anyukája és apukája. Viszont van 4 nagyszülője, akik a 2 szülőjének a szülei. És így tovább. Ez azt jelenti, hogy az ókorban nem egy ősünk élt, hanem elképesztően sok és mindegyik azonos szinten az ősünk az ókorban. És tényleges ókori ősünknek nem egy szülő párt lehet ősünknek nevezni, hanem egy egy egész társadalmat, ahol mindegyik azonos mértékben az ősünk. Bár a hétköznapokban ezt nem így tapasztaljuk, a hétköznapokban ezt nem vesszük figyelembe az ókorig, de visszamenőlegesen így van.
Ahogy van ténylegesen 2 szülőnk, úgy van ténylegesen 4 nagyszülőnk, és van ténylegesen 8 dédszülőnk, akik között nincs semmiféle rangsor, hanem egységesen az őseink. :)
Így növekszik az őseink száma:
2
4
8
16
32
64
128
256
512
1024
2048
4096
8192
16384
32768
Ekkor még csak a 15-szöri generációra mentünk vissza, vagyis 15-ször a szülők szőinek a száma 30 768, ami 20 éves kori gyerekvállalással számolva még csak 300 év! Háromszáz évre visszamenőleg nagyságrendileg mindenkinek 30 768 őse volt. Nyilván itt sokad rendű rokonok közötti házasság az nem volt számolva, tehát ez egy nagyságrendi szám és a tényleges azért ennél kisebb.
Az őseink tulajdonképpen a 2 hatványaival számolhatóak ki. :)
Ha tegyük fel az ókort csak időszámításunk kezdetéig vesszük, ami most kerekítve 2000 év legyen a példában, és a gyereknemzést tegyük fel egységesen 20 éves korban számoljuk, az annyi mint 2 a századikon.
2000 év / 20 évesen gyerekvállalás = 100 generáció
A 2 századik hatványa az ennyi:
1 267 650 600 228 229 401 496 703 205 376
Viszont nem ez a tényleges szám, mert sokadik rokonsági fokokon újra szerepelnek a rokonok mint szülők. Nagyságrendileg több ezer éve már akárki és mindenki a rokonunk. :) Illetve az fontos még benne, hogy nem keveredett szó szerint minden nép egységesen, hanem ez azt jelenti, hogy a magyarok ősei az ókorban az kb az összes már genetikailag is megerősített honfoglaló ősünk, a hunok, szkíták és mondogok. Belőlük viszont kb mindegyikük az egységesen. És hozzájuk jönnek a már itt élt népek is úgy kb cakli pakli.
Na ez van. :)
........
2 hatványai lista:
Genetikai publikáció: A hunok, avarok és a honfoglaló magyarok genetikai eredete
Itt egy jól áttekinthető táblázat, ahol három oszlopban ott van az Ősök, Generációk és az Év.
Nem létezik olyan fogalom vagy tudományos alap, amely az "ókorban élt ősötök" létezését vagy életét vizsgálná. Az "őseink" vagy "ősök" kifejezések általában az emberi faj vagy más élőlények korai elődeire vagy felmenőire vonatkoznak, és a tudományos kutatásban a paleoantropológia és más kapcsolódó tudományágak vizsgálják az emberi evolúció korai szakaszait.
Az emberi evolúció során az elődeink valóban egyszerűbb életet éltek, mint a mai ember. Az emberiség kezdeti szakaszaiban az emberek vadásztak, gyűjtöttek és teleltek, és sokféle módon alkalmazkodtak környezetükhöz. Az életmódjuk és a kultúrájuk folyamatosan fejlődött az évezredek során.
Az emberi evolúció során az emberek iskolát alapítottak, gazdálkodást fejlesztettek ki, technológiát fejlesztettek ki és alapvetően megváltoztatták környezetüket. Az őseink élete és kultúrájuk számos különböző időszakon és helyen változott, és a paleoantropológiai kutatások segítenek megérteni ezeket a változásokat.
Az "ókorban élt ősök" fiktív fogalomnak tűnik, amely nem felel meg a tudományos valóságnak. Az emberi evolúciót részletesen tanulmányozzák, és a tudósok azon dolgoznak, hogy rekonstruálják az emberi faj fejlődését és történelmét a tudományos bizonyítékok alapján.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!