Mekkora IQ alatt nevezhetünk egy ember fogyatékosnak, ha objektívan nézzük, és nem a társadalmi átlagot nevezzük normálisnak?
„Az eddigi válaszolók mindegyike fogyatékosnak nevezhető.”
Te pedig egy nagyképű senkinek vagy nevezhető, te IQ bajnok! Attól, hogy magas az IQ-ja valakinek, még lehet egy hatalmas bunkó, mint amilyen te is vagy.
A fogyatékosság diagnózisa és osztályozása összetett és sok tényezőtől függ. Az IQ (intelligenciateszt) önmagában nem elegendő ahhoz, hogy valakit fogyatékosnak tekintsünk. Fogyatékosságról akkor beszélünk, amikor egy egyén képtelen a mindennapi élet egy vagy több területén megfelelően funkcionálni, és ezáltal nehézségeket okoz az életvitelben vagy az önálló életben.
Az IQ-tesztek által mért intelligencia egy aspektusa az emberi kognitív képességeknek, de az intelligencia összetett fogalom. Az IQ-érték nemcsak genetikai tényezőktől, hanem tanulás, környezet, nevelés, és egyéb tényezők hatásaitól is függ. Az IQ-értéket az iskolai eredmények, az alkalmazkodóképesség és más tényezők is befolyásolhatják.
A fogyatékosság diagnózisához sokkal szélesebb kritériumokat kell figyelembe venni, mint pusztán az IQ-érték. Az orvosi és pszichológiai szakemberek az alábbi területeket értékelik, amikor egy személyt fogyatékosnak tekintenek:
Intellektuális fogyatékosság: Az IQ-érték fontos lehet, de az érintett személy képességei és a mindennapi funkcionálás is figyelembe kell venni.
Kommunikációs nehézségek: Ha valakinek komoly kommunikációs nehézségei vannak, például beszédhibák vagy az érthetetlen beszéd miatt, ez szintén fontos tényező lehet.
Szociális és érzelmi nehézségek: Azok az egyének, akiknek komoly problémáik vannak a társas kapcsolatok kialakításában vagy az érzelmi szabályozásban, szintén fogyatékosnak tekinthetők.
Mozgásbeli nehézségek: Ha valaki súlyos mozgásszervi problémákkal küzd, például mozgáskorlátozott vagy súlyosan sérült, fogyatékosnak minősülhet.
Érzékszervi fogyatékosság: Azok az egyének, akiknek problémái vannak az érzékszerveikkel, például a látással vagy a hallással, szintén fogyatékosnak tekinthetők.
Az értékelés során az érintett egyén általános képességeit és a mindennapi életvitelben való részvételét kell figyelembe venni. Az értékelés során az emberi méltóság tiszteletben tartása is alapvető fontosságú.
Végül is, a fogyatékosság nemcsak a kognitív képességek alapján értékelhető. A környezet, a támogatás és az egyén egyedi szükségletei mind hozzájárulnak ahhoz, hogy valaki fogyatékosnak minősül-e vagy sem. Az ilyen kérdések megvitatásához és az értékeléshez orvosi és pszichológiai szakértelem szükséges.
Ajánlom figyelmedbe ezt a videót. Meg fogsz lepődni (már ha értesz angolul).
Továbbra sem gondolom, hogy az IQ mérés meg annak értéke jelentene valami komolyabbat….
14
„Az eddigi válaszolók mindegyike fogyatékosnak nevezhető.” „Persze, mert te hülye vagy és alacsony az IQ-d”
Ezek szerint a te IQ-d igen magas, ha így lenézel másokat. Ne, de, ha ilyen magas, akkor neked semmiség elvégezni a négytagú fázistoló lánc analízisét, hát lássuk, te IQ bajnok. Valószínűleg még a kérdést sem érted, ami azt bizonyítja, hogy a magas IQ semmit sem jelent.
#15
Nem vagyok a valóságban nagyképű, pont ezért van szükségem a GYK-ra, hogy leírjam a ki nem mondott érzéseimet. Pontosabban kifele nem mutatom nagyképűség jeleit, befele nagyon is bosszankodok a hét minden napján, hogy rajtam kívül majdnem mindenki ostoba.
Kérdéseid/válaszaid alapján nem lehet olyan magas az IQ-d, mint gondolod.
Ugyanis, a tapasztalat is azt mutatja (és a videó is, amit linkeltem), hogy az intelligens ember nem csak egy területen használja az IQ-ját, másban is jó, ilyen dolgot (területet) te még nem mutattál fel a gyakoris pályafutásod alatt, csak lenézel másokat és kiéled frusztrációdat, de ennyi, ez nem az intelligens ember ismérve, de hát kinek mi.
Ui.: ne süllyedjünk le az ostoba emberek szintjére, hisz ott a rutinjukkal megvernek, mondá édesanyám.
„Pontosabban kifele nem mutatom nagyképűség jeleit, befele nagyon is bosszankodok a hét minden napján, hogy rajtam kívül majdnem mindenki ostoba.”
Mi ez, ha nem a tipikus nagyképűség jele? Rád illik a mondás: „Tegnap még nagyképű voltál, de ma már tökéletes vagy.” Egyébként pedig Fantomas is megmondta: „Nem szeretem az álszerénységet, gyűlölöm a képmutatást.”
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!