Lehetnének mások a fizika törvényei, mint amik?
Azok a fizika alaptörvnyei, amik. De alakulhatott volna másképp is a tudományosan elfogadott elmélet, az ősrobbanás bekövetkezésével? Pl: az anyagnak tömege van, tömegvonzás lép fel. Minél nagyobb a sűrűség annál nagyobb a tömegvonzás.
Lehetett volna hogy ez másképp alakuljon?
Amennyiben jól tudom a fizikai állandókat még nem tudjuk, hogy biztosan állandók-e vagy nagyon lassan változnak-e, ha azok megváltoznak akár 1 ezreléket, a világunk nem úgy néz ki ma ahogy.
A jövőben meg ki tudja mi lesz.
Tekintettel arra, hogy az embernek tudata van, ennélfogva létezik a fantázia, ott bármi lehetséges. Az igazi kérdés azonban az, mire megyünk azzal, ha a létező univerzum helyett megpróbálunk elképzelni egy nem létezőt.
Egy világegyetemben a szabályok nem véletlenszerűek és minden mindennel összefügg benne. Ezért ha a létezőben egy szabályt meg változtatunk, meg kéne mutatni, hogy annak a hatása nem vezet ellentmondáshoz. Mert létező valóság csak ellentmondásmentes lehet.
Igy maradhatunk abban, fantáziálni bármiről szabad, de ha valóságtartalmat kívánunk hozzárendelni, akkor egy kicsit több kell. Megmutatni, hogy képes létezni. Gyanítom viszont, hogy erre ember nem képes.
A fizikai törvények egy része valószínűleg a világ egyéb jellemzőitől függ (pl. az összes anyagtól, stb).
Ezért egy másik világban ezek mások lennének.
Az a vicc, hogy létezik néhány olyan törvény, ami - ha csak egy kicsit is változna - szétesne a jelenlegi világunk, és teljesen máshogy nézne ki. Élet az biztosan nem lenne benne.
Például, ha az erős kölcsönhatás csak néhány %-kal erősebb lenne, akkor létezne stabil diproton, ami azt jelenti, hogy minden csillag úgy robbanna fel a keletkezése pillanatában, mint egy szupernova. Gyakorlatilag nem léteznének csillagok, csak időnként egy baromi erős villanás mindenfelől, aztán záporozó anyag (hélium).
Ha viszont pár %-kal gyengébb lenne, akkor nem létezne semmilyen atom, csak a hidrogén, és világító testek egyáltalán nem lennének. Lenne barna csillag (kihűlőben), neutroncsillag és fekete lyuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!