1/6 anonim válasza:
Ez hogy kerül a "Társadalomtudományok és bölcsészet" kategóriába? Talán csak nem az ősember borotválkozási és gyantázási szokásait kutatod?
2/6 anonim válasza:
Nem hinném. Ma is csak az idősebb nőknek nő a bajszuk, de az őskorban nem volt jellemző, hogy addig éltek volna az emberek.
3/6 anonim válasza:
#2es, nem igaz, hogy csak az időseknek, nekem nagyon sötét, erős szőrzetem van, fekete haj, szemöldök, már nagyon korán el kellett kezdenem gyantáznom a "bajszomat" pont emiatt.
4/6 anonim válasza:
Valószínű, hogy erősebb volt nekik, mint a mostaniaknak, de már a majmoknál is inkább a hímeknek van ilyen.
Szakálluk az volt.
5/6 anonim válasza:
"#2es, nem igaz, hogy csak az időseknek, nekem nagyon sötét, erős szőrzetem van, fekete haj, szemöldök, már nagyon korán el kellett kezdenem gyantáznom a "bajszomat" pont emiatt."
Pedig jól írja #2-es. Amit egészséges, termékeny korú nők gyantáznak a felső ajkukról, azok biológiai szempontból általában nem férfihormon okozta szőrök (mint az idősebb nénik vagy a férfiak bajsza), hanem piheszőrök. Csak annyira feltűnő helyen van, illetve a bajusz annyira a férfiakhoz kötődik és nők felé annyira szőrfóbiás a kultúránk, hogy ilyen kényes testrészeken sokaknak a kirívóbb piheszőr sem fér bele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!