A klímakárosultak mit szólnak ahhoz, hogy augusztusban
októberi időjárás van?
Figyelt kérdés
Azzal riogatnak folyton, hogy idén volt a leghidegebb nyarunk, a hőség csak fokozódni fog, ehhez képést már július végén lehűlt a levegő 25 fok alá, most pedig aligha van 15-16.
Hiába érveltek neki, az ilyen összeesküvés-hívőket nagyon nehéz meggyőzni. Ha nyáron van 3 egymást követő esős-hűvös nap, esetleg télen havazik, akkor már visítanak, hogy nincs is felmelegedés. Ahoz túl ostobák, hogy statisztikákat olvassanak az évi átlaghőmérséklet változásáról. Pedig egyszerűen letagadhatatlan, hogy egyre melegszik a bolygó. A gleccserek és a sarki jégsapkák rohamosan húzódnak vissza, a tengerek/óceánok hőmérséklete melegszik. De nem is kell olyan messzire menni, a gyermekkoromban a '90-es években és a 2000-es évek elején még voltak olyan telek, ahol bőséges havazott, ma meg alig van pár nap télen, amikor havazik
2023. aug. 8. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
22/29 anonim válasza:
A Föld klímája periodikusan változik, a naptevékenység változásainak hatására. Az emberiség ráhatása elhanyagolható. Valószínűleg nemrég jutottunk túl egy periódus csúcsán, és már elkezdett hűlni a bolygó. Erre utal, hogy a tavaszok már jó pár éve egyre hidegebbek, a nyarak sem olyan forrók, mint régen (a tavalyi egy kiugrás volt), egyedül a telek enyhék még. Az elkövetkező pár évben már egyre kevésbé fogják komolyan venni az emberek a klímahisztit, hiszen az ellenkezőjét fogják tapasztalni a saját bőrükön.
2023. aug. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
23/29 anonim válasza:
22: az idei év júniusa és júliusa messze a legforróbb volt a mérések kezdete óta.
Ja, és hogy a saját bőrödön is érezd: vasárnaptól komoly hőhullám érkezik, aminek nem is látszik a vége.
Semmi gond azzal, hogy telefüstölik a légkört minden szeméttel, nyilván, tényleg.
2023. aug. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
24/29 2*Sü válasza:
> A klímakárosultak mit szólnak ahhoz, hogy augusztusban októberi időjárás van?
Az hagyján. De mit szólnak az „Európában észak felé haladva egyre hidegebb van”-károsultak ahhoz, hogy jelenleg a messzi északi Murmanszkban 21 ˚C van, Budapesten 19 ˚C, a délebbre lévő Szófiában meg 15 ˚C?
És tudod mit szólnak hozzá? Semmit. Mert pár kiragadott városnak egy pillanatnyi állapotát nem keverik össze a hosszútávú átlagok általános összefüggéssével, az egyik nem mond ellent a másiknak. Ha valakinek mégis ellentmondásnak tűnik ez, akkor az nem érti a kettő – egy pillanatnyi állapot és az átlagok általános hosszútávú trendje – közötti különbség lényegét.
2023. aug. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
25/29 anonim válasza:
Tavaly december közepétől kb. január 20-ig 10-17 fokok voltak végig. A Tátrában alig volt hó 2000 m-en, de gondolom akkor nem hisztiztél, mert az akkor neked épp tetszett, hogy a klímaváltozás miatt rekord kevés hó volt egesz Európában, és hónapokra leálltak a francia síterepek pl. Egyébként kontinentális éghajlat van, és most éppen besz.ptuk a hideget, plusz ahogy írták is, a klímaváltozás velejárója a szélsőségek fokozódása is.
2023. aug. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
26/29 anonim válasza:
10:25: Murmanszk. Ugyan már... Piha. A messzi északi Narsarsuaqban, Grönlandon, 18 fok van. Még egyszer mondom, Grönlandon. Pár kilométerre a világ második legnagyobb összefüggő jégtakarójától.
2023. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
27/29 anonim válasza:
@26 Murmanszk északabbra van, mint Narsarsuaq
2023. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
28/29 anonim válasza:
27: tudom. De nem egy jégmező mellett fekszik.
2023. aug. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
29/29 anonim válasza:
Ha délről jön a melegfront, akkor majdnem mindegy, hogy mekkora jégmező mellett fekszik. Délről csak egy fél bolygónyi óceán határolja.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!