Az ősember hogy tudott aludni ennyi bogárzajtól, mint ami éjszaka kint van a mezőkön?
Hat én pl kvara nem tudnék
Ha nem egy kisvárosban laknék sosem tudnék aludni éjjel
A természet hangját könnyebb megszokni, mint a mesterséges zajokat, és a nagyvárosokban élők is megtanulnak együtt élni a város zajával, úgy alszanak, hogy nincs teljes csend körülöttük.
Kint a természetben a hallható zajok többsége nem akadályozza az alvást.
A tücskök cipripelése, békák kuruttyolása a csalogány éneke, és a többi zaj általában semleges az ember arra figyel inkább, ha valami eltérő hangot hall.
Pl ha egy tücsök a lakásban kezd el ciripelni, arra felfigyel.
Felfigyel arra is, ha a kutyák nem a "holdat ugatják", hanem betolakodót jeleznek.
Lehetne sorolni a példákat, a lényeg hogy az állatok hangjait az ember információforrásként kezelte, sokszor nem is tudatosan, és ha az természetes volt, nyugodtan aludt.
Gyerekkoromban még én is sokszor aludtam úgy, hogy zengett a környék a békáktól, tücsköktől, és az a felnőtteket sem zavarta.
Számomra az nagyobb kérdés hogy az ember miért nem maradt ősember szinten, miért kellett kialakítani ezt a mesterséges civilizációt, mai tele van műanyaggal, a legnevetsegesebb dolgot hogy mű!!!!! Dolgokat eszünk
Az ember is az állatok országba tartozik és mégis mi vagyunk az egyetlenek akiknek pénzre van szükségük az élethez amiből az elejétől fogva csak gond van….
#15 Igen, pontosan ugyanaz.
"mégis mi vagyunk az egyetlenek akiknek pénzre van szükségük az élethez"
A pénz az csak a kereskedelem eszköze, ami megkönnyíti azt, mert a pénz általános, ellenben a klasszikus cserekereskedelem esetében ha neked pont nincs olyanod, ami a másiknak kell, akkor nem tudsz kereskedni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!