Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Magyarországon kívül van...

Magyarországon kívül van olyan ország ami önmagával határos?

Figyelt kérdés
Vagy legalábbis aminek nagy része önmagával határos.
2010. okt. 8. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Lengyelország, Ausztria, Németország, Dánia, Románia... stb.


Mert gondolom kurucos lendületből kérdezed... Tudod, ezzel nemcsak mi vagyunk így a nagyvilágban.

2010. okt. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Izland.
2010. okt. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Málta.


(értem én, de hát ez van)

2010. okt. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Lássuk csak... Olaszország mindenképp ilyen, hiszen az ókori Róma a Földközi-tenger csaknem teljes medencéjét elfoglalta. Egyiptom is ilyen, hiszen a legnagyobb kiterjedéséhez képest visszaszorult. Az egykori közép- és dél-amerikai indián államok "jogutódjai" is meglehet, hogy ilyenek, ezt fejből nem tudom. De mondjuk Litvánia is jó példa, mert az egykori Litván Nagyfejedelemség is szép nagy volt (majd kijavít, aki ért hozzá, azt hiszem, ez az ország volt az). De Németország is vesztett területeket a Harmadik Birodalom határaihoz képest...

Egyszóval: nem, bármennyire is szeretnénk magunk ellen világ-összeesküvést kiáltani (már aki szeretne), nem csak mi jártunk így. Más országok is vesztettek el háborúkat, más országoktól is csatoltak el területeket, de nem tudom, a többi országban is csak siránkoznak-e felette vagy ott ténylegesen próbálnak tenni valamit azért, hogy megoldódjon a helyzet.

2010. okt. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

Magyarország sem CSAK önmagával határos!



Miért nem követeld vissza azokat a területeket is,amelyek Nagy Lajos korában Magyarországhoz tartoztak? Akkor lennénk csak igazán gazdagok.

2010. okt. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
mi az hogy önmagával határos?
2010. okt. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves előttem szóló, gondolj a Trianon előtti és az utáni időkre. Így érti a kedves kérdező az "önmagával határos" jelzőt.
2010. okt. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Korea
2010. okt. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

"Kedves előttem szóló, gondolj a Trianon előtti és az utáni időkre. Így érti a kedves kérdező az "önmagával határos" jelzőt.

"


Én meg azt mondom, a kérdés hülyeség, mert azt sejteti, hogy nem fogadta el a kérdező Trianont. Erdély - tetszik, nem tetszik- már Románia, nem Mo.(És ne pontozzatok le ezért! Én sem örülök neki, én is k*rva nagy igazságtalanságnak tartom, de nem tudok mit tenni,) Az "önmagával határos" szerintem hülyeség és képtelenség. Mert ha határos vele, akkor az is az "önmaga"-ba tartozik. Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy lehet-e egy vízcsepp határos egy másikkal. Nem-nem lehet, mert amint létrejön a határfelület, már egy vízcseppről beszélünk.

2010. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!