Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudtam, előre tudtam! Mit...

Tudtam, előre tudtam! Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
[link]
2010. szept. 30. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2010. szept. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez Gliese 581g.
2010. szept. 30. 16:41
 3/11 anonim ***** válasza:
20 fényév az azt jelenti hogy akár hupikék manók is lehetnek akik kalózkincset őriznek a kráterekben fakarddal, úgyse megyünk oda soha, meg valószínűleg ők se ide.
2010. szept. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A földönkívüliek (űrhajóikkal) akár 1 mp alatt képesek megtenni több ezer fényévet is.
2010. szept. 30. 16:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Ennyire ismerjük őket vagy csak fantáziálunk?
2010. szept. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez tök igaz... én láttam a TV-ben. Kirk kapitány aszondta', hogy 7-es fokozat és ennyi..
2010. szept. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Épphogy felfedezték, de azt már tudni vélik hogy kötött a keringése és a tengely körüli forgása. Aztán azt ugyan honnan tudták meg? (megjegyzem csak a vastag légkört is valószínűsíti csupán a cikk, szóval nem értem miért is jelenti ki oly határozottan ezt a kötöttséget!) ... hmmmm hmmmm ...


Nem tűnik túl hitelesnek ... de majd meglátjuk


maci

2010. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem túl sok sci-fi-t nézel.

Örömteli, hogy találtak egy használható bolygót a naprendszerek kívül, de szomorú, hogy képtelenség oda utazni. Egyszer talán majd módot találunk rá.

2010. szept. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

"A földönkívüliek (űrhajóikkal) akár 1 mp alatt képesek megtenni több ezer fényévet is."


Ja világos, és ezt így megsúgták neked. De ha ők ilyen ügyesek, akkor miért vagy biztos abban, hogy pont a legközelebbi potenciálisan lakható bolygóról jönnek?


Kis buksidban össze vannak keveredve a tények, a megalapozott feltevések és a vágyak.


Tény, hogy van ott egy csillag, és megalapozott a feltevés (de nem bizonyosság), hogy élet kialakulására is alkamas. De az nem biztos, hogy valóban van rajta élet, és ha van, akkor nem biztos (csak nagyon VÁGYSZ rá), hogy eljutott a mi fejlettségünkig vagy még tovább - lehet, hogy még csak a bacik szintjén tart. És ha el is jutott, nem biztos, sőt, valószínűtlen, (de úgyszintén csak VÁGYSZ rá), hogy van ilyen szuper űrhajójuk.


Továbbá tény, hogy a világegyetem hatalmas, megalapozott feltevés, hogy máshol is lehet értelmes élet, sőt esetleg technológiailag nagyon fejlett élet, de az megint csak a te vágyálmod, hogy ezek valaha is itt jártak. Tudod hány % esélyük van arra, hogy pont ide találnak? És ha van is ilyen élet, akkor sem biztos, hogy rögtön elsőként azt fogjuk megtalálni egy relatíve közeli bolygón.


Szóval te akarhatod nagyon, hogy létezzenek ilyen lények, de attól még ez a felfedezés pont nem ezt bizonyítja, hanem azt, hogy kb semmit nem tudunk.

2010. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia 19:06!


Köszönöm a válaszodat.

2010. szept. 30. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!