Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az arab világban most 1388...

Az arab világban most 1388 van tényleg, vagy már ott is a keresztény Gergely-naptárat használják?

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Most kepzeld el a kovetkezot:

"Kedves utasaink, elertuk Szaud-Arabia legteret. Fel ora mulva elerjuk Rijadba, es megkezdjuk a leszallast. Kerem, allitsak fuggoleges helyzetbe az uleseket, a talcakat hajtsak fel es csatoljak be magukat! Rijadban a homerseklet 37,8 °C, a levego paratartalma 42%. A pontos ido 12:45 perc, 1388. Ramadan 29."

2010. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
Én úgy tudom hogy hivatalosan a hidzsra szerint számítják az éveket, útlevelekben arabul az 1388 van, angolul meg a nyugati verzió, és az újságokon a XIV. századi dátum.
2010. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ez érdekes

de tök muri

nekem tetszikXD

mintha a múlt lenne

úgyis élnek sztem

2010. szept. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most képzeld el, ahogy az arab gyakorikérdéseken valaki megkérdezi: "a keresztény világban tényleg 2010 van, vagy már ott is a mohamedán naptárt használják?"


Miért ne használnák a sajátjukat? igazuk van, engem is idegesítene, ha számomra közömbös csávó halálától számolnánk az éveket. Képzeld el, egyszer csak a fülöp szigetek eldugott dzsungeléből megjön egy csávó, aki azt mondja, hogy mostantól 145-öt írunk, mert 145 esős évszakkal ezelőtt megjelent a cápa-isten egy cápa képében, és megette a törzs szent emberét.


És ha nem tetszene, akkor a fél világ hülyének nézne téged. Engem zavarna, az biztos :)

2010. szept. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen ott másképp vannak az évszámok ( hidzsra szerinti naptár ), és egyesek szerint a 2012 világvége dolog, az az arab időszámítás szerint lesz. Az meg eléggé messze van.
2010. dec. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!