Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az agy tényleg bocsájt ki...

Az agy tényleg bocsájt ki hullámokat?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?

Valóban van alfa, béta théta stb tartomány?


2022. aug. 26. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen agyi állapotok.


Nem úgy képzeld el, hogy sugároz mint a Bartók rádió.


Az idegi aktivitást kiséri egy elektromos változás, amit kellően érzékeny műszerkkel észlelni lehet.


Én úgy tudom elképzelni, mint amikor hallod, hogy felpörög a számítógépben a vincseszter vagy egy ventillátor és sejtheted, hogy milyen jellegű feladatot csinál.

Ez az alfa béta, stb. is valami álltalános állapotokat jelöl.


De laikus vagyok, ne vedd készpénznek amit írtam.

2022. aug. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Vannak agyi hullámok, de ne olyat képzelj el, mint a rádióhullámok, hanem az idegrendszer elektromos aktivitásáról van szó. Ezt méri az EEG.


Itt találsz információt a hullámokról:


[link]

2022. aug. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ellenkező esetben a lábad soha nem lépne, a kezed soha nem markolna. Ez a "hullámkibocsátás" elektromos jellegű, idegi pályákon futnak az utasítások, és elektromos tér keletkezik, ami mérhető. Ugyanúgy, ahogy a villanyvezeték körül is van ilyen, csak az sokkal nagyobb nagyságrendű.
2022. aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de az agy alapvetően nem antenna, szóval ezekből a hullámokból kevés jut ki, nem egyszerű mérni.

Egy másik agyra pedig semmiféle hatása sincs.

2022. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. aug. 27. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!