Hidrogén mint új üzemanyag nem fog gondot okozni? Tudom csak vízgőz lesz de mostanában is van olyan hogy savas esők. Arra gondolok hogy eltolódik a víz mennyiség majd ők a légkörben.
A hidrogén elégetése nitrogén-oxidokat produkál. Persze ez ellen lehet tenni éppen úgy, akárcsak a szénhidrogének égetésénél. A légköri víz - az köszöni szépen - jól van.
Amúgy meg ki mondta hogy közel van a hidrogénre való átállás? Hamarosan metán se lesz elég, ha így folyik a nagyhatalmak közötti b@szakodás!
Nincs olyan hogy eltolódik a víz mennyisége a levegőben, ez fizikailag nem lehetséges. Valamint a mostani üzemanyag égetéséből is víz képződik, a széndioxid mellett. Ha teljesen átváltanánk hidrogén üzemanyagra akkor kevesebb vízgőzt termelnénk mint a mostani üzemanyaggal. A savas esőknek nincs semmi köze ehhez, azok nitrogén és kén oxidok miatt alakulnak ki. Amiknek a menyisége csökkenne ha megszűnne a petrol ipar.
Emellett a hidrogén meghajtású járművek jó eséllyel sosem fognak elterjedni. Papíron nagyon jó megoldásnak tűnik, meg jó ezt a laikus közönségnek reklámozni, de a gyakorlatban közel sem lenne annyira effektív mint ahogy azt állítják. Egyszerűen túl nehéz előállítani, nehéz tárolni és túl robbanékony.
Szerintem meg pont, hogy jobban el fog terjedni, legalábbis én bízom benne. Egy üzemanyagcellás autó 5 perc alatt feltölthető, amivel 500-600 km-t tud menni, ezzel szemben a legtöbb villanyautót legalább 1 óráig kell tölteni, amivel 200-300 km-nél sokkal többet nem tudnak. Nem hiába egyre több autómárka fektet pénzt a hidrogénes autók fejlesztésébe, ezt a japánok ismerték fel leghamarabb és elég jó autókat állítanak már elő.
Az elektromos áram tárolásának fizikai korlátjai vannak és mint írtam sok idő így feltölteni egy autót. Hidrogént meg lehet tárolni, ez már meg van oldva, előállítani meg bármikor elő lehet (még ha energiaigényes is). Pl ha van napelemparkod, akkor az abból keletkező áramot tárolni nem nagyon lehet nagy mennyiségben, ezért rögtön bekötik a hálózatba, de mi van ha épp nem tölti annyi ember az autóját? Ha meg ebből az áramból hidrogént állítunk elő, az bármikor felhasználható később.
Ne érts félre nagyszerű lenne ha tényleg elterjedne. A legtöbb gond azzal van hogy, a hidrogént sem lehet annyira jól vagy inkább biztonságosan tárolni. Mivel van egy olyan kellemetlen tulajdonsága hogy a legkisebb réseken is elszökik. Ezt olyan mértékig csinálja hogy egyes fémeken egyenese átáramlik a fémrácson. Ez a veszteség lehet nem lenne nagy gond, ha nem képezne robbanékony elegyet a levegővel. És igazából ezzel van az egyik legnagyobb elméleti gond (a tárolás mellett), hogy mivel nem lehet megfelelően szigetelni jelentős lenne a robbanás veszélye.
Amit meg már említettem a tárolásnál, a szivárgás jelentős részét meglehetne oldani ha kötött formában tárolnánk. Ez az az irány ami jelenleg a legígéretesebb. Viszont jelenleg ezek a "hidrogén szivacsok" kevesebb energiát tudnak tárolni mint egy Li-ion aksi. Nemrég volt egy kampány ami azt állította hogy megoldották ezt a problémát. Azt állították hogy egy titánium-hidrid lemezbe szívatnak fel hidrogént és egy lézerrel szabadítják fel így több százszoros energiát tud eltárolni mint egy hagyományos akkumulátor. De erről kiderült hogy az egész egy alaptalan hoax volt amivel pénzt akartak gyűjteni.
Igazából már csak ez az áttörés kell hogy széleskörben elterjedhessen. Meg néhány egyéb biztonsági probléma a robbanékonysága miatt. De jelenleg úgy néz ki hogy ezek a kutatások zátonyra futottak, vagy legalábbis nagyon lelassultak. De reméljük a legjobbat, talán valamikor ez váltja le majd a fosszilis üzemanyagokat.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!